Duisburg, condus de Iliya Gruev, a reușit să evite o pierdere de acasă în Bundesliga a II-a.

duisburgul

Într-un meci din runda a 20-a, „zebrele” au găzduit „Heidenheim”, iar în minutul 90 au căzut cu 2: 3. Apoi atacantul nigerian Kingsley Onuegbu, care apăruse pe teren ca rezervă la începutul reprizei secunde, a egalat și a adus un punct la „Duisburg”.

Înainte, oaspeții de la "Heidenheim" au condus de două ori în rezultat - mai întâi cu 1: 0, apoi la 3: 1. Căpitanul zebrelor Kevin Volze a egalat pentru 1: 1 dintr-un penalty, apoi redus la 2: 3.

Odată cu punctul câștigat, Gruev și jucătorii săi au urcat pe poziția a 4-a. Din 3, care trimite un baraj pentru a intra în elita germană împotriva celui de-al 16-lea în Bundesigata, sunt separați cu 5 tone.

Din 3 octombrie, „zebrele” au înregistrat o singură pierdere în divizia de 11 jocuri și au câștigat 22 de tone.

Altele din sport

Lewandowski a terminat pe locul 3 cu 500 de goluri în secolul 21

Unul dintre cei mai buni atacanți ai secolului 21, Robert Lewandowski, a realizat ceva ce doar doi fotbaliști au reușit de la începutul acestui secol.

Mărturisirea lui Trifon Ivanov în singura sa biografie

Singura biografie a marii noastre vedete sportive Trifon Ivanov este deja tipărită (Editura Trud). Așteptați „Trifon Ivanov: Fierul. Biografia unei legende eterne ”cu câteva zile înainte de cea fatală

Fanii albastri strâng bani pentru un monument adus lui Gundi

Clubul Național al susținătorilor lui Levski a lansat o inițiativă, din care banii vor merge pentru construirea unui monument al emblemei „albastre” Georgi Asparuhov-Gundi în cartierul Reduta al capitalei

Rezultatele etapei 19 în Serie A și clasament

Alan Pardew urmărește 4: 0 pentru CSKA împotriva echipei clasate pe locul doi (Fotografii)

CSKA a obținut un convingător 4-0 împotriva diviziei a doua „Strumska slava” în al patrulea meci amical de la începutul anului 2021. „Roșii” au deja trei reușite și un egal