Dublul „albastru” câștigă sportivul (Svoge)

marcat

Stoycho Mladenov (stânga) a marcat un gol pentru Levski/photo sportist-svoge.net

Levski l-a învins pe Sportist (Svoge) cu 3: 1 într-un meci al campionatului echipelor de rezervă, care s-a jucat pe terenul artificial al „Gerena”. Potrivit programului, „blues-ul” trebuia să-l viziteze pe Svoge, dar la propunerea lui Sportist meciul a fost disputat la Sofia.

Levski a avut o superioritate completă pe tot parcursul meciului. Primul gol a căzut în minutul 40, când după o pasă a lui Georgi Nedyalkov, Michel Georgiev a avansat în suprafața de pedeapsă și a înscris - 1: 0 pentru Levski. La începutul celei de-a doua reprize, rezultatul a crescut la 2: 0 după o descoperire solo a lui Pavel Petkov.

În minutul 65 pentru un handbal în zona de penalizare a lui Ronald Donev i s-a acordat o penalizare pentru Sportist. Din penalty, Stoycho Mladenov (fiul legendarului Stoycho Mladenov) s-a transformat în gol - 2: 1.

Cu două minute înainte de final, după o pasă a lui Michel Georgiev, Pavel Petkov l-a transferat pe portar pentru finalul 3: 1 pentru Levski. / BLITZ

Sportiv - Levski 1: 3
0: 1 Michel Georgiev (40), 0: 2 Pavel Petkov (48), 1: 2 Stoycho Mladenov (65-penalty), 1: 3 Pavel Petkov (88)

Atlet: Alexander Stoyanov, Evgeni Kotsev, Christian Stoyanov, Martin Dimov, Martin Stoyanov, Bogomil Bogomilov, Petar Vassilev, Svetoslav Petrov, Sasho Kirilov, Stoycho Mladenov, Kiril Georgiev
Rezerve: Vladimir Dimitrov, Alexander Tsankov, Angel Angelov, Nikolay Gadjalov, Vladislav Shopov, Lachezar Galabov, Antoni Grigorov
Antrenor: Atanas Georgiev

Levski: Ivaylo Vassilev, Georgi Nikiforov, Georgi Angelov, Kristian Zhivkov, Georgi Nedyalkov, Joro Georgiev, Pavel Petkov, Vasil Panayotov, Michel Georgiev, Stoyan Kadifchin, Daniel Shmedin
Rezerve: Alexander Dimchev, Dimitar Shishkov, Toni Assenov, Stilyan Nikolov, Andreas Vasev, Ronald Donev, Viktor Malkovski
Antrenor: Victorio Pavlov