Chelsea l-a învins pe Rennes cu 3-0 într-un meci din Liga E a Ligii Campionilor. Două goluri pentru succes au fost marcate de Timo Werner (10.42) din penalty-uri. Un gol a fost adăugat de Tami Abraham (50 de ani). Echipa franceză a terminat meciul cu un bărbat mai puțin după ce Dalbert a fost expulzat în minutul 40.

chelsea

În minutul 10, Werner a izbucnit în suprafața de pedeapsă și a fost faultat de Dalbert. Albastrii au primit un penalty, iar germanul a deschis scorul.

În minutul 42 gazdele s-au dublat. Abraham a șutat de la marginea suprafeței de pedeapsă, mingea a întâlnit mâna lui Dalbert și Chelsea a primit un al doilea penalty. Fundașul brazilian al lui Rennes a fost dat afară. Werner a stat în spatele mingii și a marcat pentru 2: 0.

Rezultatul final l-a modelat pe Abraham în minutul 50.

Borussia (Dortmund) a refuzat Bruges pentru o jumătate

„Galben-negru” cu o victorie clasică

În celălalt meci al grupării, Sevilla l-a învins pe Krasnodar cu 3: 2. Bulls au trecut rapid în avantaj cu 2-0 în prima repriză. Mai întâi Magomed-Shapi Suleymanov a executat o lovitură liberă directă perfectă și a deschis scorul în minutul 17.

Patru minute mai târziu, echipa rusă a preluat conducerea cu 2: 0. Marcus Berg a fost vizat din penalty. Sevilla a revenit la meci în minutul 42, când Ivan Rakitic a interceptat o centrare a lui Joan Jordan și a marcat pentru 1: 2.

În timpul adăugat al întâlnirii, Jesus Navas a fost expulzat. Deși au fost mai puțini oameni în a doua jumătate, echipa andaluză a dictat evenimentele pe teren. În minutul 69, Yousef Ann Nesiri a profitat de o greșeală în apărare și a egalat. Trei minute mai târziu a marcat din nou pentru finalul 3: 2.

În clasament, Chelsea și Sevilla au câte 7 puncte, în timp ce Rennes și Krasnodar au câte unul.