jocul

Șahtior (Donețk) a remizat cu 0-0 în timpul vizitei la Inter la Milano și a terminat pe locul trei în Grupa B a Ligii Campionilor. Astfel, ucrainenii continuă în eliminările Ligii Europa, iar italienii abandonează Turneele Europene, după ce au rămas pe ultimul loc al patrulea.

„În meciul nostru anterior împotriva lui Inter, nu am reușit să atacăm cum am vrut. Nici în prima repriză și în acest meci nici nu ne-am înțeles des, dar după pauză s-a întâmplat tot mai mult.

Am atacat mai bine și am ținut mingea în jumătatea adversă.

Am jucat într-o linie cu trei fundași. Stepanenko, împreună cu Hocholava și Bondar, s-au descurcat bine și nu au permis adversarului să acționeze în cel mai bun mod în atac, iar Dodo și Matvienko au fost responsabili pentru flancuri pe toată lungimea lor. Dorința noastră a fost ca Kovalenko, Marlos și Maicon să închidă drumul către Lukaku și Martinez în fața lor. Exact asta s-a întâmplat și, din fericire, totul din plan a funcționat pentru noi. Inter a avut doar două poziții pentru tot meciul. Au încercat să ajungă la ușa noastră, dar cred că am controlat jocul tot timpul.

Eu și Tyson și Tete am format o linie de 5-6 jucători care erau mereu gata să atace. Nu am avut prea multe în prima parte, dar după pauză s-a îmbunătățit mult ", a spus Castro.