georgi

Adriano Dzhenev de la clubul de tenis Haskovo și Georgi Georgiev de la clubul de tenis Svilengrad au triumfat în competiția de dublu la Turneul de tenis de stat de la Haskovo, a anunțat clubul gazdă.

În finală, tandemul i-a învins pe Boyan Ivanov de la TC „Haskovo” și pe Simeon Latinchev de la TC „Via Tennis Star” - Sofia. Campionii au reușit cu 6-2 6-3.

Daria Velikova de la TC „15:40” și Violina Mitrofanova de la TC „Baroque Sport” au câștigat titlul de dublu la fete. În finală au câștigat 6-4 6-3 Maria Taneva de la TC „Augusta Trayana” și Nadezhda Petkova de la TC „Dema”.

Finalistii la single au devenit de asemenea clari. Adriano Dzhenev și Vasil Yazadjiev se vor confrunta în finala Haskovo la juniori. Astăzi Dzhenev și-a câștigat meciul în semifinală cu David Simeonov cu scorul de 6-0 7-6 (4). În cealaltă semifinală, Yazadjiev a câștigat-o pe Dimitar Penchev de la TC „Christie” - Dryanovo cu 6-3 7-5. Meciul decisiv este mâine pe terenurile „Hero” de la ora 09:30.

Violina Mitrofanova de la TC „Baroque Sport” și Victoria Lazarova de la TC „Sport Palace” s-au calificat în finală.