Alexander Zverev l-a învins pe argentinianul Juan Ignacio Londero cu 7-5, 6-1 în 64 de minute în meciul de finală a optului turneului ATP 250 de terenuri roșii de la München (Germania).

Alexander Zverev

№3 mondial, care este de două ori campion la München, a permis două descoperiri în prima repriză. Zverev a fost foarte agresiv la întoarcere și a făcut un total de 5 pauze în tot meciul.

Isabella Shinikova a pierdut în fața Maria Sakari, dar se află în semifinalele de dublu de la Rabat

Bulgarul a risipit un avantaj de 3-0 în setul secund

Nemțeanul nu este într-o formă bună în acest sezon și dacă nu își apără punctele de lut va cădea în clasamentul WTA. În 2018, Zverev a câștigat Masters 1000 la Madrid și a jucat finala unui turneu similar de la Roma.

În sferturile de finală de mâine, Alexander va juca unul dintre cei doi chilieni care au invadat elita lumii - Christian Garin.