Dimitar Berbatov a decolat în al patrulea control al „Manchester United” din turneul asiatic. Ieri căpitanul echipei naționale a marcat un gol și a înregistrat trei pase decisive la înfrângerea cu 8: 2 asupra „Hangzhou” din China.

trei

Berbatov a început ca titular și a dat cu piciorul până în minutul 70, când i-a cedat locul lui Darren Gibson. În linia de start a gazdelor s-a aflat fostul fundaș al CSKA și „Loko” (Sf) Yordan Varbanov.

În atacul „diavolilor roșii”, cel mai bun jucător de fotbal al nostru s-a asociat cu noua adăugare Michael Owen. Acesta a fost cel care a deschis scorul în minutul 24. Berbatov a ridicat 7 mai târziu la 2: 0. A urmat o pasă spectaculoasă de gol a bulgarului către Zoran Tosic. Berbo a marcat și următorul gol, din nou pentru Owen. Mitko și-a încheiat spectacolul cu o dublă pasă spectaculoasă cu Nani, după care portughezii au făcut 5: 0.

Până la sfârșitul meciului, veteranul galez Ryan Giggs a marcat un hat-trick, iar apărarea și portarul distras al „Manchester U” au marcat 2 goluri pentru plăcerea fanilor chinezi entuziasmați.

Astfel, băieții lui Sir Alex Ferguson au înregistrat în al patrulea și ultimul lor meci din turneul lor asiatic. (24 de ore)

Altele din fotbal

CSKA cu fitness modern în Pancharevo

CSKA are deja o sală de sport modernă în Pancharevo, s-au lăudat constructorii pe Facebook. S-a făcut o revizie majoră a sălii, care arăta ca un mormânt

Tigres și Ulsan deschid Campionatul Mondial de Cluburi

Tigrii mexicani și coreeanul Ulsan deschid Cupa Mondială a cluburilor pe 4 februarie, tragerea la sorți a FIFA a decis. Al-Duhail din Qatar și Al-Ahly din Egipt joacă în al doilea meci al zilei

Dimitar Iliev este din nou jucătorul de fotbal al anului (fotografii, grafică)

Atacantul "Loko" (Pd) Dimitar Iliev a fost din nou ales ca fotbalist al anului în Bulgaria. A câștigat sondajul de 60 de ani pentru cel mai bun jucător și și-a dublat succesul de anul trecut

Nuno Reish de la Levski în Australia

Fostul fundaș al Levski, Nuno Reish, a semnat un contract de 3 ani cu Melbourne City, în Australia. A părăsit-o pe Levski în martie, când campionatul a fost suspendat