regata

Nikola Assenov, în vârstă de 6 ani, a participat și a terminat regata "3 martie" în echipajul lui Assen Nedyalkov, care a terminat pe locul 9 în campionatul de stat la clasa "Yal 6".

Medaliații din regata 61 „3 martie” au fost premiați de Kristian Dimitrov - Director „Sport” la Municipiul Varna.

Competiția a fost câștigată pentru a 21-a oară de Mihail Kopanov, în vârstă de 52 de ani, din Port Burgas. Kopanov s-a născut la 27 aprilie 1965. Pe locul al doilea în campionatul de stat „Yal 6” se află echipajul „Black Sea Breeze” alături de căpitanul Yavor Kolev cu 7 puncte de penalizare mai mult decât Kopanov.

Pe locul 3 se află Alexander Slavchev din Balcic. Nikolay Stanev (Balcic), Stoycho Kanavrov (Balcic), Lachezar Bratoev de la „Bavaria Yachts” (Varna) au luat medaliile.

25 de bărci au participat la regata „3 martie”. Judecătorul-șef a fost Rosen Marangozov.