Jucătorii CSKA au mai jucat un meci slab, dar au câștigat primul punct pentru noul sezon după 1: 1 cu „Chernomorets” la Burgas. Multe oportunități, multe lovituri, dar fără rezultat.

împotriva

Pe lângă problemele cu echipa sa și imposibilitatea de a folosi unii dintre noii săi jucători, Stoycho Mladenov l-a lansat pe Killian Sheridan, asistat de Abel Anise, iar Anton Karachanakov și Njongo Priso au acționat pe aripi. Anise, născut în Madagascar, a fost întâmpinat cu huiduieli pe stadionul Lazur după transferul său scandalos în armata bulgară.

După ce a plictisit primele 15 minute fără poziții în fața celor doi portari, CSKA a preluat conducerea în 22. Apoi, căpitanul „Cernomorețului” Trayan Dyankov a marcat un autogol. Tânărul Karachanakov a străpuns centrul, a trecut la Priso, care a centrat brusc și fundașul a prins mingea în ușa lui Stoyan Kolev.

Karachanakov ar fi putut înscrie un al doilea gol pentru CSKA în minutul 64, dar a fost lăsat doar împotriva lui Kolev dintr-un unghi mic, trăgând peste ușă. Șase minute mai târziu, Cernomoreț a egalat. Bolly a rămas singur în câmpul roșilor și cu o lovitură puternică l-a învins pe Tomasz Czerny. În minutul 90 Sheridan a tras cu centimetri deasupra stâlpului de sus. În timp adăugat, portarul Stoyan Kolev a intervenit din nou decisiv după un șut al lui Karachanakov.

Stoycho Mladenov a fost din nou obligat să folosească un număr minim de jucători din cauza interdicției de a depune noi completări. Obișnuiții Ivan Bandalovski, Apostol Popov și Plamen Krachunov au început în apărare, iar Nilson Antonio pe stânga. În mijlocul terenului au venit Todor Yanchev și Lucas Sasha, pe aripi Njongo Priso și Karachanakov, iar în față Sheridan și Anise, care pentru prima dată au jucat pentru CSKA în grupa „A”.

„Nu atingeți istoria noastră ca să nu vă atingem”, au scandat fanii CSKA.

Altele din sport

Rezultate Cupa Spaniei și Supercupa

Fanii „albastru” au cumpărat 500 de bilete virtuale pentru controale, Kolovati se numără printre ei

Fanii lui Levski continuă anul acesta să-și demonstreze atașamentul puternic față de clubul preferat. După ce Gerena a anunțat că eliberează bilete virtuale pentru controalele de iarnă

Jucători de volei către fani pentru sprijin: Jucăm pentru tine și Bulgaria!

Mulțumim pentru sprijin, fanii bulgari. Am simțit-o tot timpul! Ne jucăm pentru voi toți! Jucăm pentru Bulgaria! Cu această postare pe pagina de Facebook a federației de volei, echipa națională le-a mulțumit

Ronaldo conduce cu 11: 3 la Massi în cartonașele roșii (grafică)

Lionel Messi este amenințat cu un meci de 4-12 care ar putea să-l despartă de Barça după ce a fost expulzat în finala Supercupei Spaniei împotriva Athletic (Bilbao)