Kilian Mbape cu două goluri pentru „cocoșii” împotriva „Sbornaya”

franța

Gazda Cupei Mondiale din această vară Rusia a pierdut în fața Franței cu 1: 3 într-un meci amical pe stadionul Krestovsky din Sankt Petersburg.

„Sbornaya” a avut prima șansă de a marca, dar în minutul 15 Hugo Loris a salvat un șut puternic al lui Fyodor Smolov. Zece minute mai târziu, gardianul gazdelor Andrey Lunev a deviat un șut al lui Kilian Mbape. În minutul 31, Laurent Koschielni a lovit cu capul și Lunev a salvat din nou.

La sfârșitul reprizei, Killian Mbape (40) a fost bine condus de Paul Pogba în spatele apărării ruse și l-a învins pe portarul Zenit pentru 0: 1.

La scurt timp după pauză, Paul Pogba (49 de ani) a dublat conducerea „cocoșilor” după o mare performanță a unei lovituri libere directe. În 58, Vladimir Granat a putut să reducă, dar la distanță mică nu a găsit conturul ușii.

Jucătorii lui Stanislav Cherchesov au reușit încă să înscrie prin Fyodor Smolov (68), care a fost scos cu o pasă lungă de Igor Smolnikov și nu i-a lăsat nicio șansă lui Loris - 1: 2.

De asemenea, rușii au căutat egalul, dar Killian Mbape (83 de ani) și-a ucis ambițiile cu cel de-al doilea gol al meciului după o pasă a lui Bless Matuidi, modelând rezultatul final.

Rusia - Franța 1: 3
0: 1 Killian Mbape (40), 0: 2 Paul Pogba (49), 1: 2 Fyodor Smolov (68), 1: 3 Kilian Mbape (83)