• Medicii noștri
    • Spitale
    • Descoperiri
    • Forta vietii

Mijlocașul ofensiv italian Stefano Beltrame, care a trecut prin Juventus, a debutat pe stadionul armatei bulgare cu un gol.

marcat

Jucătorul care a semnat cu „roșii” pe 27 ianuarie a deschis scorul în victoria cu 2-0 asupra locului 14 în liga a II-a „Strumska slava” în ultimul control de iarnă al Sofiei.

Beltrame a semnat de ziua lui. El este gemenul astral al legendei CSKA și a fotbalului bulgar Hristo Stoichkov. Sâmbătă a împlinit 54 de ani, iar Beltrame are exact jumătate din vârsta lui Itzo - 27 de ani.

Împotriva „Strumska slava” italianul a înscris cu puțin timp înainte de pauză. Al doilea gol în ușa oaspeților de la Radomir a fost marcat de portughezul Ruben Pinto. El a fost corect în minutul 79 de la un penalty pentru o încălcare împotriva unei noi adăugiri la CSKA - Ahmed Ahmedov.

La finalul meciului, un fault dur împotriva lui Evandro i-a înfuriat pe „roșii”. Atacantul gambian înlocuit Ali Sow a fost cel mai supărat și a fugit de pe bancă pentru a-l bate pe făptaș. El a fost reținut de coechipierii săi.

Pentru CSKA golurile au fost primele, după ce în 5 controale din Spania nu a reușit să înscrie.