Anglia a înregistrat o a doua pierdere consecutivă în controlul lui Wembley după ce a pierdut marți seara cu Germania 1-1 în ultimul lor test al anului.

lovit

Un gol al lui Per Mertesacker cu o lovitură de cap la sfârșitul primei reprize a făcut diferența între cele două echipe într-un meci altfel egal.

La colț mingea a fost eliminată, dar a lovit-o pe Tony Kroos, care a centrat din nou și de data aceasta Mertesacker a marcat mingea în ușă pentru 0: 1.

Anglia a încercat să răspundă în minutul 44, când Steven Gerrard a tras cu o lovitură lungă peste ușă.

Joe Hart s-a întors pe ușă pentru Anglia, care a înscris o salvare bună dintr-un șut al lui Marco Royce din penalty.

Până la sfârșit, un nou obiectiv nu a căzut și insulii au înregistrat două pierderi consecutive pentru prima dată în două decenii.

Anglia - Germania 0: 1
0: 1 Mertesacker (39)

ANGLIA: Hart, Walker, A. Cole (Gibbs 53), Yagielka, Smalling, Cleverley (Wilshire 64), Gerard (Henderson 56), Lalana (Lambert 76), Rooney (Barkley 71), Townsend, Sturridge

GERMANIA: Weidenfeller, Schmelzer (Jansen 46), Boateng (Hummels 46 (Höwedes 65), Mertesacker, Westermann (Draxler 67), S. Bender, L. Bender, Royce (Schurle 82), Kroos, Goetze, Cruze (Sam 56)

Anglia - Germania 0: 1 0: 1 Mertesacker (39) ANGLIA: Hart, Walker, A. Cole (Gibbs 53), Yagielka, Smalling, Cleverley (Wilshire 64), Gerard (Henderson 56), Lalana (Lambert 76), Rooney (Barkley 71), Townsend, Sturridge GERMANIA: Weidenfeller, Schmelzer (Jansen 46), Boateng (Hummels 46 (Höwedes 65), Mertesacker, Westermann (Draxler 67), S. Bender, L. Bender, Royce (Schurle 82), Kroo, Goethe, Cruze (Sam 56)