Bavarii cu 13 victorii consecutive în Liga Campionilor după 2: 1 împotriva lui Loko

bayern

21:48 | 27 octombrie 2020.

Lokomotiv Moscova a visat, dar a pierdut în fața Bayern München cu 1: 2 într-un meci din Grupa "A" din Liga Campionilor. Acesta a fost un succes record consecutiv pentru campioana europeană la turneu.

Prima situație bună s-a deschis în mod surprinzător în fața gazdelor, dar șutul exact al lui Fyodor Smolov după centrarea din stânga nu l-a împiedicat deloc pe Manuel Neuer.

Gigantul bavarez a început să-și apese adversarul și a făcut o serie de lovituri până la pauză. Primul a fost pasul unic și rar al lui Robert Lewandowski, care a prins mai întâi cu capul și apoi cu umărul de-a lungul barei transversale.

Flick: Bayern se distrează

Brutal Bayern a spulberat „banda lui Cholo” + FOTOGRAFII

În minutul 13 Loko a capitulat pentru că Leon Goretska a înscris cu o lovitură de cap după centrarea din dreapta lui Benjamin Pavar. La jumătatea primei reprize, transversala i-a salvat pe ruși în greva lui Kingsley Coman.

Lovitura lui Pavar a fost salvată cu puțin timp înainte de pauză, iar într-una dintre acțiunile rare ale moscoviților, Neuer a trebuit să reflecte puternica lovitură a lui Daniil Kulikov.

La zece minute după pauză, Joshua Kimih a făcut o pasă grozavă, lăsat singur în suprafața mică de penalti. La jumătatea celei de-a doua reprize, Bayern a primit un penalty pentru o încălcare a lui Kulikov împotriva lui Lewandowski, dar arbitrul și-a anulat decizia din cauza unei ambuscade! Apoi Ignatiev și Koman au făcut o greșeală gravă.

Cum și-au presat torționarii Bayern șefii

Bayern îl va ridica pe Ushata pentru mai multe sezoane consecutive

În minutul 70, Lokomotiv a egalat surprinzător scorul. Ze Luis a centrat de pe dreapta și Anton Miranchuk a înscris din fața porții mici. Șapte minute mai târziu, Ze Luis a fost lacom și a tras inexact din stânga.

Clasa lui Bayern și-a spus cuvântul și în minutul 79 hegemonul a recâștigat conducerea printr-o performanță fenomenală din aer a lui Joshua Kimih. A primit de la Xavi Martinez, a ridicat mingea și a tras-o fără milă în fața arcului chiar în colțul din stânga jos.

În ultimele minute, gazdele au încercat o presiune haotică și, în timp suplimentar, Krihovyak a câștigat un corner în care mingea s-a dus periculos de aproape de stânga. Cu toate acestea, nu a mai rămas timp pentru nimic mai mult decât atât. Astfel, Bayern a adunat 6 puncte în vârf, iar Lokomotiv a rămas cu un punct. Ulterior, au jucat Atletico Madrid și Salzburg.

Lokomotiv Moscova - Bayern München 1: 2

0: 1 Leon Gorecka - 13 '1: 1 Anton Miranchuk - 70' 1: 2 Joshua Kimih - 79 '