Echipa Astanei, condusă de Stanimir Stoilov, a pierdut cu 1: 4 în fața Olympiacos în afara turului 3 al grupei B în turneul Europa League.

înfrângeri

Golul a fost început în minutul 25 de Figueiras, care a înscris de la câțiva metri în poarta adversă. Al doilea gol a venit 8 minute mai târziu, când Elyonussi nu i-a lăsat șanse lui Erich.

Literal, în minutul următor, Seba a făcut rezultatul clasic, după ce a ieșit din apărarea oaspeților și a pătruns în plasă.

Kabananga a redat speranțele oaspeților cu un gol în minutul 54 al meciului, după ce șutul său măsurat a găsit poarta.

Totul pentru băieții lui Stanimir Stoilov s-a încheiat cu cartonașul roșu al lui Kanyas în minutul 58, după ce a primit al doilea cartonaș galben.

În minutul 65 Seba a marcat al doilea său gol al meciului și a făcut scorul cu 4: 1.

În celălalt meci al grupei, echipa lui Zhivko Milanov Apoel Nicosia și-a pierdut vizita la Young Boys din Elveția cu 1: 3. Milanov a jucat timp de 90 de minute.

Vizitatorii au deschis scorul cu un gol al lui Ephraim în minutul 14, dar cu un hat trick al lui Oaro în 18, 52 și 82 dintr-un penalty gazdele au inversat rezultatul.

Astfel, liderul în clasament este Olympiacos grecesc cu un activ de 6 puncte, locul al doilea este pentru Apoel cu același activ. Young Boys este al treilea cu 4 și Astana este al 4-lea cu 1 punct.