Atacantul brazilian Mario Jardel și-a așteptat primul gol cu ​​echipa primei echipe a Mării Negre. Astăzi a reușit să deschidă ușa Chernomorets (Pomorie) din divizia a doua în control. Meciul, care s-a jucat la Albena, s-a încheiat cu o victorie 3: 2 pentru echipa din Pomorie. Fostul jucător de la Porto și Sporting (Lisabona) a marcat în minutul 20. A primit mingea de la Ratnikov și cu săpături elegante l-a învins pe portarul adversarului. În minutul 27, Shtarbev a egalat, iar în 55, Atanasov a crescut la 2: 1. Blagov a făcut 3: 1 în minutul 82, iar rezultatul final a fost format de Tiago cu o lovitură de cap după un corner. Marinarii au jucat cu diferite echipe în ambele reprize, doar Nikola Domakinov a petrecut 90 de minute pe teren. Majoritatea titularilor au intrat la pauză.

primul

Până acum, Mario Jardel semnase o dată cu cămașa verde și albă. Acest lucru s-a întâmplat în grupa de tineret Elite sub 19 ani în victoria cu 1-0 împotriva lui Levski. În grupa „A”, brazilianul are patru jocuri și 73 de minute jucate fără a înscrie gol.

BLACK SEA - CHERNOMORETS (POMORIE) 2: 3

1: 0 Jardel (20)
1: 1 Shtarbev (27)
1: 2 Atanasov (55)
1: 3 Blagov (82)
2: 3 Thiago (89)

MAREA NEAGRĂ: Denchev, Domakinov, Dyakov, Andreev, Bachev, Petkov, Iliev, Ratnikov, D. Georgiev, Jardel, Bozhilov (Pirgov, Trifonov, Tiago, S. Alexandrov, Stoyanov, Ademar, Marquez, Yurukov, Budinov, Kostadinov)

CERNOMORETI (P): Georgiev, Koev, Kapranov, Dimov, Lemperov, Bozhinov, Ts. Filipov, Dimov, Shtarbev, Kostadinov, Atanasov (Kolev, Todorov, Chakarov, Kostadinov, Blagov)