RB (Salzburg) și Lokomotiv (Moscova) s-au încheiat la egalitate 2: 2 într-un meci al grupei „A” din Liga Campionilor. Oaspeții au preluat conducerea cu golul lui Eder (19 '), dar „taurii roșii” au ajuns la o schimbare completă prin Dominik Soboslaj (45') și Zlatko Januzovic (50 '). Cu toate acestea, Vitaly Lisakovich a adus punctul în minutul 75.

punct

În minutul 19 Jivoglyadoh a deviat mingea după o centrare dintr-un corner către Eder, care a marcat cu 0: 1.

La sfârșitul reprizei, „taurii” au egalat. Dominik Soboslaj a tras puternic de la marginea suprafeței de pedeapsă, mingea a lovit bara transversală și a intrat în poartă pentru 1: 1.

Gazdele au ajuns la o schimbare completă în minutul 52, când Zlatko Januzovic a șutat pe jos de la marginea suprafeței de pedeapsă și a trimis mingea pe stânga.

În minutul 75, echipa rusă a egalat. Lisakovic a interceptat cu cap capul lui Zivoglyadov pentru finalul 2: 2.

Rezervele lui Șahtior l-au făcut să râdă pe Real (Madrid)