Manchester City a înregistrat al doilea succes consecutiv în faza grupelor din Liga Campionilor. Echipa lui Josep Guardiola și-a câștigat vizita la Olympique (Marsilia) cu 3: 0. Astfel, „cetățenii” sunt liderul incontestabil din grupa „C” cu un activ de 6 puncte.

manchester

Șahtior nu a cedat la Inter, un meci relativ calm pentru arbitrul bulgar Georgi Kabakov

0: 0 în capitala Ucrainei

Primul gol al „Stad Velodrome” a fost marcat de Ferran Torres în minutul 18. Gazdele sunt cu siguranță de vină pentru asta. Ronge i-a returnat mingea unui coleg în apărare, astfel încât să meargă la picioarele lui De Bruyne. Belgianul a avut nevoie de o singură atingere pentru a o trimite la Torres, pentru care a fost un joc pentru copii să înscrie pe Mandanda.

Echipa națională a Franței a păstrat-o pe OM în meci în minutul 22, când s-a confruntat cu un șut strâns al staticului Aymeric Laport. În minutul 30, oaspeții au cerut un penalty de la arbitrul Schiller, dar germanul i-a spus lui De Bruyne că afirmațiile sale sunt nefondate.

O nouă șansă bună pentru băieții lui Guardiola s-a deschis înainte de pauză, dar un șut al lui Alexander Zinchenko a lovit bara dreaptă.

Șansa pentru Marislia a venit în minutul 55. Florian Towen a arătat o primă atingere excelentă și a fost aproape de a restabili paritatea. Cu toate acestea, Ederson a avut o intervenție decisivă și a reușit să lovească cu greu transversala.

Mașina bavareză a trecut și ea victorios prin capitala Rusiei

Bavarii au învins Lokomotiv (Moscova) cu 2: 1

De atunci, a existat o echipă la Velodrom, și anume City. În minutul 76, Ilkay Gundogan s-a dovedit a fi cel mai inventiv după o confuzie în zona de penalizare a Marsiliei. Rahim Stirling a avut onoarea de a forma ultimul 0: 3 în minutul 81. Asistența a fost opera lui De Bruyne.

OLYMPIC (MARSILIA) - MANCHESTER CITY 0: 3

0: 1 Torres (18 "), 0: 2 Gundogan (76"), 0: 3 Stirling (81 ")