Naționalul bulgar Georgi Kostadinov a făcut un alt meci puternic pentru Arsenal (Tula) și a contribuit major la a doua victorie consecutivă a echipei. Astăzi, într-un meci din runda a 5-a, Arsenal s-a impus cu 1: 0 asupra lui Ufa acasă. Singurul gol a fost marcat în minutul 28 de Victor Alvarez, care a profitat de o pasă a lui Goran Causic.

puternic

Vizitatorii ar fi putut egala în minutul 75, dar Giorgobiania a șutat de la mică distanță în afara porții mici. Ultima situație emoțională din meciul din minutul 90.

Gazdele au ucis mingea din zona de penalizare, Banda a atacat și apoi a trecut prin Belenov și Lamek, al căror șut a mers de la 30 de metri la centimetri de ușă.

Mijlocașul central bulgar a rulat din nou un perimetru imens, a luat multe mingi și a început atacurile pentru Arsenal Tula.

Incredibilul Bozhidar Kraev, a adus victoria echipei sale asupra Porto

Cu doar câteva zile în urmă, echipa națională a marcat un gol important pentru Cupa Portugaliei