După ultimul semnal de arbitru, Eagles s-au supărat că au ratat victoria

ludogorets

„Ludogorets” continuă să avanseze după remiza de aseară cu Basel în grupele „A” din Liga Campionilor. În acest caz, Razgrad a devenit prima echipă bulgară care a câștigat un punct pe teren străin la extragerea principală a celui mai prestigios și mai comercial turneu european de cluburi.

Băieții antrenorului Georgi Dermendzhiev au terminat 1: 1 ca invitați ai „Basel” și după semnalul ultimului arbitru au fost chiar supărați că au ratat victoria, a raportat 24 Chasa.

Jonathan Cafu a dat conducerea lui Ludogorets în ultimele secunde ale primei reprize după un contraatac perfect și un șut precis în colțul din dreapta al portarului Vaclik.

Gazdele, care au fost campioni ai Elveției în ultimii 7 ani, au jucat fără prea multă imaginație și păreau gata chiar să piardă.

O greșeală a portarului Vlado Stoyanov în minutul 80 a pus totuși mingea pe picioarele lui Renato Steffen, care a trimis-o în plasă dintr-un unghi mic pentru 1: 1 final.

Tragerea la sorți aduce încă 500.000 de euro proprietarului „vulturilor” Kiril Domuschiev.

În celălalt meci al grupei „Paris Saint-Germain” și „Arsenal” au terminat și 1: 1.

Următoarele meciuri din grupa „A” din 28 septembrie sunt „Ludogorets” - „Paris Saint-Germain” și „Arsenal” - „Basel”.

Basel - Ludogorets 1: 1. (0: 1). Marcatori: Renato Steffen (80); Jonathan Cafu (45 de ani). Judecător: Alexei Kulbakov (Belarus). Cartonașe galbene: Renato Steffen; Wanderson, Nathanael.

Basel: Tomasz Vaclik, Michael Lang, Eder Balanta, Adama Traore, Taulant Jaka, Marek Suhi, Luca Zufi (70-Alexander Franson), Birkir Bernason, Matthias Delgado (82-Davide Cala), Renato Steffen, Marc Janko -Saydu Doumbia).

Ludogorets: Vladislav Stoyanov, Yordan Minev, Kozmin Motsi, Jose Luis Palomino, Nathanael (83-Vitinya), Abel Anise, Svetoslav Dyakov (90 + 1-Lucas Sasha), Virgil Misijan, Marcelinho, Wanderson (85-Igor Plastun), Jonathan Cafu.