Nu le-au acordat un penalty clar celor roșii înainte de pauza meciului cu Zorya, l-a expulzat pe Turitsov

ucrainenii

Trei fani au fost răniți într-o luptă cu ultrașii ucraineni înainte de meciul CSKA cu Zorya la Zaporozhye. Autoritățile au avertizat că huliganii răzbunători pregăteau atacuri asupra bulgarilor, iar temerile erau justificate. În drum spre stadionul Slavutych Arena, a izbucnit o ceartă între fanii CSKA și ucraineni și s-a luptat într-un restaurant de lângă stadion.

Tensiunile dintre fanii fotbalului bulgar și ucrainean din Ucraina, unde se dispută meciul dintre CSKA și Zorya (Lugans), nu s-au intensificat. Înainte de începerea meciului, cu intervenția autorităților ucrainene și sprijinul ofițerilor de poliție bulgari detașați la meci, a fost prevenit un conflict între suporterii celor două echipe, deoarece trei dintre fanii bulgari au fost răniți ușor. După aceea, totul s-a dus la stadion pentru a participa la ședință, a informat Ministerul de Interne.

Ambele echipe joacă în prezent la 0: 0, iar în minutul 22 arbitrul nu a acordat un penalty clar pentru ca CSKA să joace cu mâna unui fundaș de acasă după un șut al lui Malinov. Puțin mai târziu, Ivan Turitsov a fost dat afară după ce a oprit un ucrainean care ieșea împotriva portarului. Astfel, roșii vor termina meciul cu 10 persoane.