Așteptați întâlnirea de control Slavia - Krylya Sovetov de la 10:00

meci

În ultimul meci din turul 28 al campionatului rus, Rostov l-a învins pe Rubin cu 4: 2 și continuă să-și urmărească marele său obiectiv - un loc în Europa League. Echipa lui Ivan Danilyants a egalat cu Terek în puncte și a căzut în spatele unuia dintre Krasnodar în lupta pentru locul patru, dând dreptul de a participa la Europa League. Pentru oaspeții din Kazan, întâlnirea a fost irelevantă, după ce în urmă cu o săptămână și-au garantat teoretic supraviețuirea în elită.

De-a lungul sezonului, mai multe goluri au fost rareori marcate în meciurile lui Rostov, iar până de curând echipa nici măcar nu a adunat un gol în golul său de la începutul primăverii campionatului. Astăzi, însă, a fost diferit și fanii „Olympus-2” au văzut un adevărat spectacol.

Rostov a preluat conducerea cu 4: 0, când Sardar Azmun și Dmitry Poloz au marcat până la pauză, iar în a doua repriză din nou Azmun și Christian Noboa au pedepsit jocul nefocalizat al apărării lui Rubin. În minutul 75 Jan M'Villa a returnat un gol, iar Maxim Kanunnikov în minutul 87 a format scorul final.

În cele două runde rămase, Rostov va vizita Anzhi și Orenburg.