Stadion: Stadionul An der Alten Försterey, Berlin
Data: 27.09.2019.
Ora: 21:30

de-al

Recunoscutul Union Berlin a suferit a doua oară consecutiv și un total de trei pierderi până acum în campionat. În runda precedentă, oamenii lui Urs Fischer au pierdut cu 0: 2 în fața lui Bayer Leverkusen. „Fierul” are 4 puncte și se află în prezent pe locul 14. În locul Sofiei sunt Polter, Lenz și Promel.

Eintracht Frankfurt și Borussia Dortmund s-au încheiat la egalitate cu scorul de 2: 2 într-un meci din runda a cincea a Bundesliga. Meciul a fost interesant, iar pozițiile din fața ambelor uși nu au lipsit. Axel Witsel a marcat pentru oaspeți în minutul 11 ​​și a dat un avans echipei sale. BVB a fost aproape de a înscrie la pauză cu un avantaj de gol, dar în minutul 44 Andre Silva a egalat. În minutul 66 Jaden Sancho a marcat un al doilea gol pentru Westfalia după ce a primit o pasă bună de la Witsel. Au existat goluri în fața ambelor uși și totul a fost decis cu două minute înainte de final, când Thomas Delaney a marcat un autogol spre deliciul suporterilor de acasă. Vulturii au 7 puncte și se află pe locul 9. De Guzman și Rus sunt accidentați pentru Eintracht.

Predicție: Union Berlin - Eintracht Frankfurt 1: 2

Augsburg - Bayer Leverkusen
Stadion: WWK Arena, Augsburg
Data: 28.09.2019.
Ora: 16:30

Augsburg a făcut 1: 1 în runda precedentă, când clubul bavarez a avut o vizită la Freiburg. Cu punctul adăugat, echipa din orașul cu același nume are deja 5 și se află în prezent pe poziția a 12-a în tabel. Grusso, Guvelu și Gotze au accidentări pentru gazde.

Bayer Leverkusen a ripostat împotriva susținătorilor săi pentru cele două pierderi consecutive de la Borussia Dortmund și Lokomotiv Moscova, iar în urmă cu o săptămână „aspirinele” au câștigat cu 2-0 acasă pe debutantul Union Berlin, așa că selecția lui Peter Bosch are deja 10 puncte și este 7- Bender și Bailey sunt răniți.

Predicție: Augsburg - Bayer Leverkusen 2: 3

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach
Stadion: Rhine-Neckar Arena, Sinsheim
Ora: 16:30

Hoffenheim încă nu găsește ritmul potrivit și, după primele cinci runde ale campaniei, "blues" au 5 puncte, ceea ce le conferă locul 11 ​​în clasament. În ultimul lor meci din campionat, Hoffe a făcut 1: 1 ca oaspete din Wolfsburg.Kramaric și Lokadia rămân în afara conturilor echipei Sinsheim.

Echipa dură a Borussia Mönchengladbach a obținut până acum a doua victorie consecutivă și a treia. De data aceasta „mânzii” s-au impus cu 2: 1 acasă peste Fortuna Düsseldorf. Astfel vestfalienii sunt deja cu 10 puncte pe locul 6. Infirmeria lui Gladbach este plină și include Traore, Johnson, Hoffmann, Schindl, Violba, Benets și Jantske.

Predicție: Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 1: 1

Mainz 05 - Wolfsburg
Stadion: Opel Arena, Mainz
Ora: 16:30

Mainz 05 a adunat o patra pierdere în active, după ce în runda precedentă „roșii” au pierdut cu 1: 2 în deplasare în fața Schalke 04. Mainz a primit un gol în ultimul minut al meciului, iar apoi oamenii lui Sandro Schwartz sunt pe penultimul 17 locul cu un activ de 3 puncte Latza, Bell, Matea, Ji și Muene sunt în afara gazdelor.

Wolfsburg a început sezonul cu două victorii consecutive, dar acum „lupii” se află într-o serie de trei remize consecutive. În runda precedentă, jucătorii lui Oliver Glasner au făcut 1: 1 acasă împotriva lui Hoffenheim, așa că Wolfsburg are 9 puncte și este acum în Locul 8 din Rechbekay, Brooks, Castells, Camacho și Ginchek sunt răniți.

Predicție: Mainz 05 - Wolfsburg 0: 1

RB Leipzig continuă să fie singurul lider în clasamentul din Bundesliga după runda a cincea. În ultimul lor meci din campionat, Red Bulls l-au învins pe Werder Bremen cu 3-0 fără prea multe dificultăți, oferind absolvenților lui Julian Nagelsman 13 puncte, cu două mai mult decât Bayern München, o accidentare șic și Lymer pedepsit.

Schalke 04 a avut un început de sezon dificil, dar acum „royal blues” se află într-o serie de trei victorii consecutive. În runda precedentă, clubul Ruhr a învins cu 2: 1 acasă Mainz 05. Astfel, selecția lui David Wagner are deja 10 puncte și a reușit să urce pe locul 5 în clasament, Raman și Bentaleb sunt în afara.

Predicție: RB Leipzig - Schalke 04 2: 1

Eintracht Frankfurt și Borussia Dortmund s-au încheiat la egalitate cu scorul de 2: 2 într-un meci din runda a cincea a Bundesliga. Meciul a fost interesant, iar pozițiile din fața ambelor uși nu au lipsit. Axel Witsel a marcat pentru oaspeți în minutul 11 ​​și a dat un avans echipei sale. BVB a fost aproape de a veni acasă la pauză cu un avantaj de gol, dar în minutul 44 Andre Silva a egalat. În minutul 66 Jaden Sancho a marcat un al doilea gol pentru Westfalia după ce a primit o pasă bună de la Witsel. Au existat goluri în fața ambelor uși și totul a fost decis cu două minute înainte de final, când Thomas Delaney a marcat un autogol spre deliciul suporterilor de acasă. Astfel, „galben-negrii” au ratat o ocazie excelentă de a se apropia doar de un punct din vârf și rămân acum pe poziția a 3-a cu 10 puncte.

Werder a suferit o a treia pierdere după ce "muzicienii din Bremen" au pierdut cu 0: 3 în fața liderului RB Leipzig în runda precedentă. Nordicii rămân cu 6 puncte și ocupă în prezent locul 10 în clasament. Antrenorul Florian Kofeld nu poate conta pentru Fulkrug, Moysander, Mohwald, Toprak, Augustinson, Velkovich și Langkamp.

Fortune Dusseldorf - Freiburg
Stadion: Espirit Arena, Düsseldorf
Data: 29 septembrie 2019.
Ora: 16:30

Echipa Fortuna Düsseldorf a căzut 1: 2 în timpul vizitei la Borussia Mönchengladbach. Aceasta a fost a treia pierdere pentru clubul vestfalian. Fortuna este pe locul 13 și are 4 puncte. Fink, Morales, Sobotka, Barcock, Rensin și Stoger au ieșit.

Echipa de la Freiburg este o surpriză plăcută după primele cinci runde din Bundesliga. Sudicii sunt pe locul 4, cu 10 puncte în activele lor. În runda anterioară, selecția lui Christian Streich a înregistrat prima remiză a sezonului, după ce a terminat 1: 1 acasă împotriva Augsburgului. Franz, Gulde, Terrazino și Flecken au ieșit.

Predicție: Fortuna Dusseldorf - Freiburg 1: 2

Köln - Hertha Berlin
Stadion: stadionul Rhine Energy, Köln
Ora: 19:00

Noua sosire Köln a încasat a patra pierdere din activele sale. În runda anterioară, "caprele" au căzut cu 0: 4 ca oaspeți la Bayern München, iar după meci conducerea clubului a avut pretenții împotriva arbitrului.Clubul din orașul cu același nume are 3 puncte și se află pe locul 16 în clasament.și Verstrat, Nartei și Jacobs au fost răniți.

Hertha a înregistrat prima victorie a sezonului, după ce în urmă cu o săptămână echipa din Sofia a câștigat cu 2: 1 acasă pe noul venit Paderborn. „Bătrâna doamnă” are deja 4 puncte și s-a desprins de jos, ocupând poziția 15. Pekarik, Meyer și Albrecht sunt accidentați.

Predicție: Köln - Hertha Berlin 1: 0