Sănătate
    • Spune-i medicului
    • Forta vietii
    • Club 100

LASK-ul austriac a dovedit că campioana bulgară din ultimii 9 ani „Ludogorets” ocupă pe bună dreptate ultimul loc în grupa lor din Europa League, învingându-l cu 3: 1 la Razgrad și provocând a șasea pierdere consecutivă.

arătat

Acesta a fost ultimul meci din grupă, în care pe lângă aceste două echipe se aflau „Anversul” belgian și „Tottenham” englezii.

Ei au fost în meciul paralel al grupului care au decis primul loc, unde după o victorie la Londra cu 2-0 au fost londonezi.

În Razgrad, Elvis Manu a dat speranță gazdelor, deschizând rezultatul literal cu prima piesă după ce a intrat ca rezervă după pauză în minutul 46.

La scurt timp după aceea, asistentul său de poartă Claudiu Kesheriu aproape a făcut 2: 0 dintr-o lovitură liberă directă, dar portarul oaspeților a ucis mingea țintită în colțul său din stânga sus.

De facto în minutul anterior, deși au fost separați cu un sfert de oră, LASK nu a reușit să conducă dintr-un penalty.

Goyinger a îndreptat bine mingea lângă transversala dreaptă, dar portarul Plamen Iliev știa în mod evident direcția șutului și a salvat.

În minutul 56, Wiesinger a egalat cu un șut puternic de la marginea suprafeței de pedeapsă, iar în următoarele 11 minute lucrurile au devenit fără speranță pentru campioana bulgară.

Mai întâi arbitrul a suflat un al doilea penalty, pe care Renner l-a realizat, iar apoi Madsen a remediat finalul cu 3: 1.

Pentru prima dată „Ludogorets” termină faza grupelor în turneele europene fără să câștige niciun punct.

În afară de ei, numai „Ghentul” belgian și „Dundalk” din Irlanda sunt atât de răi în acest sezon.