Zdeno Hara a marcat primul hat-trick din cariera sa, iar Tim Thomas a făcut 31 de salvări pentru al șaptelea joc, fără a accepta un gol în victoria devastatoare a Bostonului cu 7-0 asupra Carolinei într-un joc NHL.

multe sporturi

Mark Stewart, Gregory Campbell, Patrice Bergeron și Michael Ryder au adăugat câte un gol la Boston. Aceasta este a doua victorie convingătoare pentru echipa din Boston din ultimele șase zile, după victoria de marți trecută cu 6-0 asupra Ottawa.

Jamie Langenbrunner a adus victoria lui Dallas cu 2-1 asupra Los Angeles în meciul 1000 din cariera sa în NHL. Langenbrunner a înscris golul victoriei pentru Dallas în a doua repriză cu un avantaj numeric. Cu șase minute mai devreme, Louis Erickson a egalat după ce oaspeții au preluat conducerea prin Justin Williams în minutul 7.

Patrick Marlowe a marcat, de asemenea, în al 1000-lea joc NHL în victoria cu 4-2 a lui San Jose asupra Phoenix. Logan Couture, Danny Heathley și Joe Thornton s-au înscris pentru mai multe
câștigătorii, iar pentru Phoenix Derek Morris și Oliver Ekman-Larson au avut dreptate.
Brian Little și Alexander Burmistrov au marcat penalty-uri în victoria Atlanta cu 3-2 asupra Floridei, deși au fost cu două goluri în urmă.

Little și Chris Thorburn au avut dreptate pentru Atlanta în timpul regulat, nivelând scorul după ce gazdele au luat 2-0 cu golurile lui Dennis Wideman și Dmitry Kulikov. Montreal a învins-o pe Calgary cu 5-4 după o prelungire cu golul lui Suban.