SFÂRȘITUL MECIULUI!

direct

Visul este mort! Ungaria a expulzat Bulgaria din bătălia pentru Euro 2020

„Lions” a pierdut cu 1: 3 mult așteptatul baraj, greșeli grave au stricat selecția lui Dermendzhiev

OBIECTIV PENTRU BULGARIA ! 1: 3 ! YOMOV! Din păcate, echipa bulgară a atins un obiectiv prea târziu. „Lions” nu au rămas capo după ce au marcat un gol onorabil în minutul 88. Apărând cu câteva minute mai devreme, Ismail Isa a arătat o vedere excelentă asupra jocului și a lansat o pasă perfectă pentru Georgi Yomov, care în meciul său de debut a avut marea onoare de a semna pentru echipa națională, deși doar 1: 3 împotriva Ungariei.

Avertisment oficial pentru Daniel Gazdag.

Adam Nagy părăsește calm terenul. Va fi înlocuit cu Gazdag.

Attila Fiola părăsește terenul și vom vedea în schimb Endre Botka.

Bozhidar Kraev lasă sub huiduri ușoare din partea publicului. El este înlocuit de debutant Dominik Yankov.

OBIECTIV PENTRU UNGARIE! 0: 3! NIKOLICH! Totul în acest mult așteptat baraj s-a încheiat cu un sfert de oră înainte de sfârșit. Apărând ca rezervă, cu câteva minute mai devreme, Hangya s-a centrat în stânga. Celălalt s-a alăturat de pe bancă - Nemanja Nikolic a fost încastrat între Vasil Bozhikov și Anton Nedyalkov. Pentru golgheterul clasei nu mai rămăsese altceva decât să-l bată cu capul pe neputinciosul Iliev.

NU EXISTĂ NICI O PENALITATE! În minutul 72, arbitrul polonez Jimon Marchinyak ne-a tăiat din nou dorința de schimbare, după ce Kiril Despodov a fost în mod evident doborât în ​​suprafața de pedeapsă. Și apoi, însă, arbitrul, care a solicitat sfatul VAR, nu a vrut să arate spre punctul alb. După această situație, publicul de pe stadionul național a început să scandeze „Mafia!”.

Georgi Yomov a încercat să rupă statu quo-ul cu un șut de la distanță medie, care însă nu a găsit ținta.

O altă schimbare pentru selecția lui Marco Rossi. Calamar părăsește terenul și va lupta până la sfârșitul meciului Hangya.

Philip Hollander părăsește câmpul și apare în locul lui Loik Lui.

Schimbarea compoziției Ungariei. Adam Shalay pleacă și intră în schimb Nemanja Nikolic.

Birsen Karageren părăsește terenul și vom vedea în schimb Kirill Despodov.

PENALITATE PENTRU BULGARIA! DAR PENTRU UN PUTIN! În minutul 56, audiența bulgară a căzut victimă arbitrariului sistemului VAR! Atunci Bozhidar Kraev a căzut în suprafața de pedeapsă după ce a fost lovit în față de Adam Lang. Inițial, arbitrul Marchinyak a arătat penalty-ul și Todor Nedelev se concentra deja asupra performanțelor sale. Apoi, însă, arbitrajul video a intrat în uz și situația a fost schimbată de la o penalizare la o lovitură liberă directă. O clipă mai târziu, Kraev a evoluat puternic, dar peste grinda superioară.

Primul cartonaș galben din meci îl primește Adam Lang.

OBIECTIV PENTRU SQUID! 0: 2! A doua parte a început teribil pentru Bulgaria. Ungurilor li s-a dat dreptul să comită un fault dintr-o situație aparent sigură. Zlot Kalmar a încercat o lovitură aparent aventuroasă care avea puterea de care avea nevoie. Din păcate, mingea a trecut prin zidul bulgar prăbușit, a sărit în Bozhidar Kraev și l-a păcălit pe portarul Plamen Iliev, care ar fi putut, de asemenea, să poziționeze o idee mai precis. 0: 2!

JOCUL SE REIA!

ODIHNĂ!

INCREDIBIL! Cu câteva secunde înainte de pauză, cei mai merituoși trebuiau serviți. Dar nu! Bozhidar Kraev a fost atât de aproape de realizarea unei capodopere de poartă, după ce a interceptat o cruce ascuțită din flancul drept cu al cincilea. Aici, însă, norocul nu ne-a acoperit, după ce portarul lor Gulashi s-a aruncat spre dreapta, dar cu degetele de la piciorul stâng a reușit să omoare mingea rostogolind în colțul din stânga într-un colț. Ghinion absolut!

NEDELEV! Marele atac bulgar nu s-a încheiat din nou cu un gol în minutul 37! Anton Nedyalkov și-a asigurat în cele din urmă o centrare bună de pe flanc, găsindu-l pe Nedelev în poarta îndepărtată. Steaua №8 s-a jucat cu capul, dar Goulashi a deviat cu piciorul drept. Apărătorul Adam Lang a făcut apoi ceea ce era necesar pentru a-l împiedica pe Birsent Carrageren să creeze suplimentul.

Schimbare forțată! Vești foarte neplăcute s-au întâmplat echipei bulgare în minutul 30. Galin Ivanov a suferit o accidentare la coapsă și a trebuit să fie înlocuit cu forța. Astfel, în locul său, antrenorul Dermendzhiev a decis să parieze pe Georgi Yomov de la CSKA. A fost și debutul oficial pentru aripa rapidă.

GALIN IVANOV! Cu siguranță golul adunat „a aprins” fitilul „tricolorilor”, care au avut o altă poziție bună în minutul 25. Bozhidar Kraev a jucat situația inteligent și s-a îndreptat spre Galin Ivanov. Vedeta FC CSKA 1948 a prelucrat mingea instantaneu, iar șutul său puternic a trecut peste stâlpul drept al oaspeților.

NEDELEV! Imediat după reluarea jocului, gazdele s-au aruncat într-o căutare instantanee a parității. Todor Nedelev a decis să ia lucrurile în propriile sale mâini și a tras o adevărată bombă de la o distanță medie, care l-a obligat pe portarul inamic să facă o salvare excelentă.

OBIECTIV PENTRU UNGARIE ! 0: 1! ORBAN! Minutul 17 a fost extrem de neplăcut pentru Bulgaria, întrucât ungurii și-au dat seama cu prima lor poziție mai bună în meci. „Ungurii” au executat un corner în care Adam Shalay a ratat mingea ascuțită. Ea a continuat în spatele lui, unde Willy Orban, care se apropia, a prins-o cu pieptul în plasa surprinsului Plamen Iliev. Căpitanul nostru Vasil Bozhikov, care a ratat fundașul central al RB Leipzig, a fost și el de vină pentru gol.

Arbitrul polonez Jimon Marchinyak a atras furia fanilor, deoarece a demonstrat criterii destul de ridicate pentru acordarea unui fault. Încă de la început, maghiarii au început să-i lovească puternic pe adversarii bulgari pentru a-și lua frica de Bozhi Kraev și de companie.

Oaspeții au pus jocul treptat în centrul terenului, dar din fericire nu au organizat încă niciun atac la ușa noastră.

Bozhidar Kraev a arătat intransigență și l-a îngrijorat pe portarul maghiar cât mai mult posibil. Goulash a trebuit să se descurce într-o panică în secunda a 180-a, care a fost, de asemenea, un semn al dorinței mari a „tricolorilor” în această seară.

„Leii” lui Georgi Dermendzhiev au început cu încredere. În cel de-al doilea minut, Toshko Nedelev a avut ocazia să execute o lovitură liberă directă, care, din păcate, a trecut deasupra grinzii superioare a lui Gulashi. Încercările inițiale maghiare de presă profundă au fost încununate de un eșec total.