decembrie

Asociația Bulgară Grappling organizează cea de-a șasea ediție a Real Grappling Challenge pe 16 decembrie în Arena Armeec. Se așteaptă meciuri emoționante și multe emoții.

78, 78+

Pentru femei va exista doar o categorie absolută. (Numai diviziunea absolută pentru femei)

Baremele pentru concurenți încep la ora 9:00, iar cursa însăși începe la ora 10:30.

Reglementări pentru bărbați, femei, adolescenți:
1 rundă de 8 minute și decizia unui judecător. Concurentul mai activ va primi victoria. Dacă, după ce au jucat cele opt minute, judecătorii decid că lupta a fost egală, se va da o continuare până la un punct (moarte subită), care poate fi de maximum 4 minute. Dacă după expirarea celor patru minute nu are rost, se acordă decizia unui judecător.

Sistemul de notare este după cum urmează: Tragerea de gardă nu va fi marcată ca un minus. Se va acorda un punct pentru orice fel de eliminare, un punct pentru trecerea unui gardian și menținerea unei poziții timp de cel puțin 3 secunde, un punct pentru o montură, un punct pentru orice fel de măturare și un punct pentru un spate cu 2 cârlige.