CSKA s-a întors în Europa cu o victorie. Roșii l-au învins pe FC Riga cu 1-0 în primul meci din prima rundă preliminară a Ligii Europa. Singurul gol al meciului a fost marcat de Thiago Rodriguez în minutul 49 cu un șut fantastic în afara suprafeței de pedeapsă.

învins

În general, echipei bulgare le-a fost greu să creeze situații periculoase în fața porții adversarului, deoarece de mai multe ori jucătorii echipei gazdă au încercat să realizeze de la distanță. De două ori portarul Cherniauskas a trebuit să intervină după loviturile lui Enin și Vusurovic.

Revanșa este în șapte zile la Riga.

CSKA - FC Riga 1: 0, gol strălucit al lui Thiago

Roșii se întorc în Europa

Gazdele au început meciul mai activ. Cu toate acestea, primul pericol a fost pentru FC Riga. Davis a primit mingea de pe stânga și l-a centrat pe Enin în careu. Mijlocașul a reușit să scape din apărare și a lovit de la câțiva metri, dar în raza lui Cherniauskas și portarul a salvat.

În minutul 20, CSKA a reușit să împiedice Ozols. Giorgino a primit mingea din dreapta și l-a găsit pe Pinto în careu. Portughezii au dat o lovitură care nu i-a împiedicat pe Ozolvs.

La scurt timp, apărarea FC Riga nu a șters mingea, care a ajuns în Georgino. În săptămâna în care au jefuit-o și au împușcat-o, dar după o ricoșare într-un jucător leton și intervenția Ozolves, mingea a intrat în colț.

În următoarele minute, jucătorii în roșu au încercat să împiedice portarul adversarului cu șuturi la distanță, dar Thiago și Bodurov au tras peste ușă.

În minutul 42, Pinto a centrat periculos în suprafața de pedeapsă, unde Lemazic a reușit să-l depășească pe Boris Sekulic și să prevină pericolul pentru Olovs. Două minute mai târziu, capul lui Chorbadjiiski a trecut peste ușă.

La sfârșitul reprizei, FC Riga a fost aproape de a înscrie. Vusurovic a profitat de o greșeală în apărarea lui CSKA și s-a trezit într-o poziție de tragere, dar Cherniauskas cu o salvare strălucitoare a lovit mingea în corner.

A doua parte a început de minune pentru „roșii”. În minutul 49, Thiago a tras un proiectil real de la aproximativ 30 de metri și nu a lăsat nicio șansă pentru Ozolls pentru 1: 0.

În minutele următoare, jucătorii lui Nestor el Maestro au continuat cu șuturi la distanță, dar Malinov a trimis mingea peste ușă, iar șutul la jumătatea jocului a lui Jesse a fost blocat.

CSKA a încetinit după gol și, în general, a reușit să asigure golul letonilor. La rândul lor, nici oaspeții nu au atacat, ci s-au jucat mai degrabă cu ideea de a nu permite un nou obiectiv.

În minutul 86 Jesse a avansat spre dreapta și l-a găsit pe Jorgeninho la punctul de penalizare. Săptămâna „roșilor”, însă, nu a reușit să facă un șut bun și a trimis mingea afară.

La sfârșitul ședinței, nu s-a întâmplat nimic memorabil. Astfel, CSKA a avansat cu un gol înainte de revanșa de la Riga o săptămână mai târziu.

Fostul CSKA 1948 va juca în Liga a III-a

CSKA - FC CSKA 1948 2: 0 (Dezvoltarea meciului cu minute)

Svetoslav Kovachev nu a renunțat la FC CSKA 1948

Conducere

Orlin Starokin: L-am ajutat pe Levski în cel mai dificil moment, m-a durut că am plecat așa

Cele mai proaste 5 mașini din 2020, potrivit lui Jeremy Clarkson

Sumele trimise de bulgari peste hotare s-au prăbușit de zece ori. Ce inseamna asta

Peter Schiff: Bitcoin se va prăbuși

Ce se întâmplă cu Lada și AvtoVAZ în acest an și în anul următor?

Serbia a deschis cea mai lungă telegondolă din lume

Miliardarii din spatele Signal și Telegram - aplicațiile care au atras milioane de utilizatori în detrimentul WhatsApp

CyxBTPEcyx

Doar pe scurt impresiile mele despre meci - probabil se suprapun cu cele ale multora altora. Dezgust complet. Meci de turneu, ok, dar echipa a fost ca la 0: 0 împotriva Real Madrid. Abia am urmărit meciul. Nici o idee în mijlocul terenului, Jefferson trebuie să fie grav rănit pentru a nu fi titular, această lovitură. Știm cu toții Chorbadjiiski, fără comentarii. Cel puțin două 10-uri mici și rapide tipice pentru a distribui ceva în centru, deoarece cu Pinto și Malinov aceasta este misiunea imposibilă. Antov a jucat un rol atipic pentru el, este tânăr, nu-l învinovățesc pentru nimic. Enrique și-a dat seama că era pe teren doar când a fost înlocuit. Clestor El Mudestor, dacă va impune ideologii de genul „mai bine de cinci ori cu 1: 0 decât o dată cu 5: 0”, el doar a confundat tramvaiul. Nimeni nu-l va urmări, mai ales că ne vom juca cu Leefski pentru sănătate ani de zile până când cineva îi va șterge pe frații Domus.

fenfootbol

Îl văd pe omul turc * gal ASan gâfâind din nou ceva! A fost ASane, nu te împinge, nimeni nu știe despre ce vorbești. Nimănui nu îi urmărește sau îi pasă deloc ce se întâmplă în Valea Pantalonilor Adânci. ce ai experimentat - o echipă de la granițele geografice ale Bulgariei care să fie total indiferentă față de toată lumea

Jogobonito

Revenire tare cu o victorie luptată și un joc mort. Pentru a fi precis, aș dori să menționez că NU este istoric cel mai de succes club bulgar CSKA, ci un fals portocaliu cu miros de liliac. Croații joacă în finala Cupei Mondiale, iar cele două cluburi bulgare (presupuse) istorice se luptă ca niște diavoli păcătoși împotriva echipelor mediocre, cu o prezență simbolică a jucătorilor noștri în echipele lor. Rusine, rusine, rusine! Al doilea meci dintre redenumit poate fi să joace bulgarul redenumit pentru campionatul național de start. Sper că mă înșel, bulgarul ar trebui să fie susținut, deși fals.

pala4a

Din nou critica din nou doar înțelegere. Acordați timp, deși există 4.5 jucători noi în gama noului antrenor. Da, nici eu nu sunt fericit, dar lasă să treacă cel puțin 4,5 meciuri oficiale și atunci este greu de văzut fără atacant, l-am văzut cu toții, dar totuși puțină răbdare nu este de prisos .

rău666

Lucrul bun în acest caz este că am câștigat fără a înscrie un gol. Unii dintre jucători nu erau la nivelul familiar, dar în ceea ce privește primul meci oficial cred că este normal. Thiago a jucat într-o poziție cu care era clar inconfortabil. În a doua repriză, după ce a revenit, a jucat mai bine. Antov s-a descurcat bine, a luat multe mingi în general, s-a aplecat și a tras de la distanță. Enrique avea vizibil dificultăți împotriva letonilor mai puternici din punct de vedere fizic. Poate de aceea Jefferson nu a fost foarte activ în atac, dar a încercat să-și securizeze zona de cele mai multe ori. Bodura poate fi lent și neîndemânatic, dar arată perseverență în jocul său. Sekulic a evoluat foarte bine și, în afară de o greșeală de la începutul meciului, în general nu a permis nicio descoperire prin zona sa. El a fost, de asemenea, activ în atac. Giorgino are potențial și cred că are nevoie de mai mult timp pentru a se adapta și a-l arăta. Pinto a primit doar centrările sale. După părerea mea, revanșa este un meci mult mai greu, așa că echipa noastră trebuie să se strângă pentru asta.

Dartagnan

Așa este, Mango Milano - CSKA nu a avut curs și ne demonstrezi în fiecare zi că nu ai minte!? Oprește un pic de vite stupid! Și împreună cu agenții și informatorii, o lume de clasă care să apeleze la tine !

FaNaTiK

Spre groaza vitelor, turcilor și ienicerilor, CSKA este mai viu ca niciodată. Standuri pline și o atmosferă fenomenală, o vacanță minunată în grădina Borisova cu fanii care călătoresc din toată țara ghidați doar de dragostea lor pentru CSKA. O victorie dificilă, dar dulce. Important era să nu înscrii un gol. Fără un atacant central atât de mult. Revanșa va fi foarte dificilă, dar trebuie să continuăm. Există multă pâine în El Maestro, sper că l-au lăsat să lucreze și să dezvolte echipa! DOAR CSKA!