campioni

CSKA cu doi campioni naționali (FOTO)

Concurenții Clubului de box CSKA au câștigat 2 medalii de aur, 2 de argint și 3 de bronz la Campionatul Individual de Stat pentru bărbați și femei, care a avut loc la Yambol.

Kiril Rusinov și Radoslav Panteleev au devenit campioni naționali. În categoria de până la 60 kg Rusinov a învins-o pe Katin Assenov cu votul judecătorilor cu 3: 0 în finală, iar Panteleev l-a respins pe adversarul său Georgi Manov în primul tur al meciului pentru titlul la boxerii de 91 kg.

Cei doi reprezentanți ai CSKA pentru femei - Zlatislava Chukanova și Gabriela Gigova, au luat medalii de argint de la turneu. Chukanova a pierdut în fața Stoyka Petrova cu 1: 2 voturi în finală la categoria 54 kg, iar la categoria 75 kg Gigova a suferit o înfrângere 0: 3 a Dobromirei Georgieva în ultimul meci.

Stefan Ivanov (cat. Până la 56 kg), Vincent Kirkorov (cat. Până la 60 kg) și Julian Bonzov (cat. Până la 64 kg) și-au pierdut meciurile din semifinale și au rămas cu medalii de bronz din campionatul național.