Noul antrenor principal al CSKA - Bruno Akrapovich, s-a felicitat cu victoria de debut, în fruntea „Armatei”, în efbet League. Duminică seară, marele maestru al capitalei a făcut așa cum era de așteptat și i-a învins pe noii veniți în campionatul FC CSKA 1948 cu 2: 0.

cska

Fotbalistul FC CSKA din 1948 îi insultă pe administratorii „armatei”

Gazdele își inspiră animalele de companie cu „Lupta s-a încheiat”

Gazdele au fost echipa mai bună în meci, deoarece golul pentru ei a fost marcat de Ali Sow în minutul 18. Cu puțin înainte de final, Lazar Marin a marcat un autogol curios și a sigilat astfel triumful pentru al doilea final. În plus, „roșii” au creat încă câteva poziții bune în fața lui Daniel Naumov, iar golul lui Georgi Yomov a fost anulat corect din cauza handbalului său.

Selecția lui Krassimir Balakov a arătat prea puțin în planul ofensiv, deoarece vor fi amintiți pentru pretențiile lor pentru o penalizare la sfârșitul primei reprize. Primul lor șut precis în direcția golului inamicului a fost înregistrat abia în minutul 78.

Astfel, CSKA împarte locul 3/4 cu Arda (Kardzhali), iar ambele echipe au 24 de puncte. FC CSKA 1948 a intrat într-o serie de trei meciuri fără succes și este acum pe locul șase cu 20 de puncte.

Meciul a început cu o posesie mai activă a mingii de către gazde. Adversarul lor încearcă să-l surprindă cu o presiune ridicată, care sa dovedit a fi motivul mai multor lupte individuale destul de aspre în centrul terenului.

Prima poziție de gol a meciului a căzut în averea lui FC CSKA 1948. Mario Topuzov a împiedicat apărarea lui CSKA cu o pasă perfectă pentru pasagerul său, Andon Gushterov. Atacantul a fost ușor confuz și acest lucru i-a permis lui Gustavo Busato să se arunce cu îndrăzneală la picioarele sale. Cu toate acestea, acest lucru nu a pus capăt ciocnirii lor individuale, întrucât latin-americanul a scăpat mingea, dar apoi a făcut tot posibilul pentru a preveni posibilitatea unei adăugări de succes la shooter-ul inamic.

Fanii CSKA au salutat echipa „Armatei” cu scandarea „Bate falsurile”

Mulți polițiști păzesc rivalul armatei

Treptat, CSKA a jucat mai mult în jumătatea noilor veniți și au existat începuturi de situație interesantă în minutul 13, când Ali Sow și-a luat spatele la ușă și s-a întors în sud. Mijlocașul suporter a tras pe pământ, dar după o ricoșare, șutul său nu l-a împiedicat pe Naumov.

Bucuria pentru gazde a fost meritată în minutul 18, când „Armata” avea deja un avantaj de un singur gol. Mijlocașul Jerome Sinclair a trecut pentru Yomov, care acrobatic a continuat cu un toc pentru Ali Sow. Gambianul a rămas singur împotriva portarului noilor veniți, l-a eliminat cu măiestrie și apoi a țintit lin în plasă. Nu l-a îngrijorat nici măcar fundașul central Mihail Minkov, care s-a repezit în spatele lui.

Golul colectat a confundat total planul de joc al oaspeților, care abia au ajuns în apropierea suprafeței de pedeapsă a CSKA.

CSKA - FC CSKA 1948 2: 0 (Dezvoltarea meciului cu minute)

Succes ușor pentru „armată”

FC CSKA 1948 a cerut un penalty de la arbitrul șef Petar Kostadinov în minutul 34. Topuzov l-a eliberat pe Galin Ivanov pentru viteză în domeniul CSKA. Naționala bulgară a intrat într-o luptă fizică individuală cu Amos Yuga, după care a căzut pe iarbă. Cu toate acestea, arbitrul meciului a ignorat în tăcere pretențiile noilor veniți din elita noastră fotbalistică.

CSKA și-ar putea dubla meritat avantajul în minutul 38. Tiago centrează perfect dintr-un corner, găsindu-l pe neacoperit Jurgen Matej. Cu toate acestea, olandezul a fost dezamăgit de lovitura cu capul. Dintr-o poziție confortabilă, a trimis mingea peste grinda de sus.

Ludogorets l-a învins pe Botev (Vratsa) cu un autogol și o ambuscadă

Campionii s-au impus cu 2: 1

Băieții lui Bruno Akrapovich ar putea saluta pauza cu un alt obiectiv în avantajele lor. Ali Sow a arătat intransigență și a furat mingea de la un fundaș al FC CSKA 1948. L-a văzut imediat pe Georgi Yomov, care s-a alăturat din adâncuri, care pentru nenorocirea sa a decis să tragă tehnic, iar eșecul său l-a enervat foarte mult.

Situația de deschidere a celei de-a doua părți a fost o bună manifestare individuală a lui Ali Sow. Atacantul CSKA și-a folosit fizicul pentru a scăpa de Minkov și a șutat în colț lângă Naumov. Cu toate acestea, mingea s-a oprit în exteriorul plasei.

La scurt timp după aceea, Yunus Sankare a furat o minge de la un mijlocaș al CSKA 1948 și a ridicat imediat capul pentru a-și pregăti șutul în direcția porții adversarului. Cu toate acestea, aceasta nu a fost performanța sa de vis și Naumov a salvat cu ușurință.

CSKA a atins al doilea gol în meci, dar performanța lui Yomov nu a fost luată în considerare de arbitru. Motivul a fost că, cu o clipă înainte de a-l împinge pe portarul adversarului cu un șut solid, aripa a ajutat la oprirea mingii cu mâna.

Thiago Rodriguez a arătat o viteză excepțională și l-a depășit pe Lazar Marin pentru a se regăsi singur împotriva lui Naumov în 73. Cu toate acestea, echipa națională de tineret a urmărit situația îndeaproape și a mers departe de ușa sa pentru a elibera.

Într-un meci pentru istorie: Lokomotiv și-a luat joc de Botev în Derby-ul din Plovdiv!

Strumfii i-au învins pe Canari cu 6-0

O pasă mare a fost înregistrată în minutul 74. Ali Sow a demonstrat o idee bună și a continuat spre dreapta pentru Georgi Yomov. Aripa a făcut o pasă ascuțită pe pământ pentru Sankare. Cu toate acestea, fostul jucător de la Bordeaux a întârziat cu sute de secunde să intercepteze, iar Minkov, care se aruncase anterior în diviziune, l-a confundat și cu incapacitatea sa de a bloca și șutul.

În minutul 78 FC CSKA 1948 a atins primul său șut precis în ușa lui Busato. El a venit după un fault al lui Kamburov, care a „încălzit” mănușile gărzii braziliene.

Și, deși CSKA nu a dublat rezultatul în situații mult mai favorabile, norocul a zâmbit totuși pe marele capitalei și a făcut 2: 0 după un autogol al adversarului. Georgi Yomov a centrat în suprafața de pedeapsă a noilor veniți, iar Lazar Marin și-a șters pasul atât de rău încât a găsit plasa surprinsului Daniel Naumov.

Până la final, s-au făcut multe schimbări în ambele echipe, ceea ce a limitat la minimum pozițiile interesante în fața portarilor.

Ivan Turitsov: Akrapovich iubește disciplina, vrea bărbați adevărați în CSKA

„Cred că funcționează bine cu această schemă de joc”

În Ziua Sfântului Nicolae, CSKA are o vizită la Botev (PD), care are probleme psihice și psihice. FC CSKA 1948 găzduiește Stadionul Național Beroe.