JUCĂTOR SOFIA-FOOTBALL OF ROUND/BGNES

Talentul sportiv al „Eurofootball” Daniel Karakolev și partenerul său de caiac Hristo Rekov au terminat pe locul nouă în 1000 de metri ai Campionatului European de canotaj sub 23 de la Baskov (România).

este

Sora sa geamănă, care este asistată și de casa de pariuri bulgară, a făcut o greșeală sâmbătă și a fost descalificată la aceeași distanță. Cu toate acestea, în cei 500 de metri a ajuns duminică la finala „B”, unde s-a clasat pe locul 7.

Un alt talent sportiv al „Eurofootball” - Boryana Kalein, a câștigat medaliile la turneul internațional de la Sarajevo (19-20.09.2015). A câștigat medalii de aur la cerc, minge și lilieci, în ciuda călătoriei lungi de 15 ore. "Sunt foarte mulțumit de evaluări, care este victoria mea personală asupra condițiilor, care nu au fost foarte bune pentru gimnastica ritmică", a spus Boryana la câteva ore după întoarcerea la Sofia. „Mulțumesc Eurofootball pentru că mi-a oferit oportunitatea de a câștiga experiență competitivă în diferite condiții”, a adăugat tânărul de 15 ani din Sofia.

Campionatul de stat de canotaj pe echipe pentru toate vârstele se desfășoară de sâmbătă până joi pe Canalul de canotaj din Plovdiv. Talentul „Eurofootball” Desislava Georgieva a terminat pe primul loc în skiff-ul feminin și o pereche de pomeți cu Stoyna Penelova. Celălalt talent, Elizabet Kirilova, a fost extrem de dezamăgit, după ce a terminat primul în a 4-a școală și în a 4-a fără timonier, dar ulterior au fost declasificați și nu li s-a permis să participe la o pereche de școli. Astăzi, la campionatul de fete seniori, Betty a primit o revanșă parțială cu cupa în a 4-a fără direcție și poziția a doua în obrazul 2. Mai târziu, ea va concura în a 8-a cu timoniști, iar Desi în skiff.