„Viitor” - „Fulger” 3: 2

derby-ul

Rivalii din Butovo au jucat un derby local contestat, în care publicul avea totul. În minutul 10 gazdele au tras rezultatul după ce Stilian Stefanov a pătruns mingea între picioarele portarului echipei din Mihaltsi. În minutul 23, avantajul lor a crescut la 2: 0, după ce o minge a sărit în capul lui Ahkan Aliyev și a trimis-o în plasă. Golul a activat „Fulgerul” și în minutul 30 Galin Kirchev a returnat intriga, marcând cu 1: 2. Meciul a devenit cu două tăișuri, deoarece Aliev, Ștefanov și Radoslav Georgiev au ratat poziții convenabile pentru „Viitor”. A venit astfel minutul 85, în care Vladislav Genov a egalat - 2: 2. La scurt timp după gol, Petko Petkov a primit de la oaspeți un al doilea cartonaș galben și roșu, care l-a făcut nervos și l-a dus la noua ușă a vestiarelor de la stadionul din Butovo, care are deja „găuri de ventilație”. În timp ce jucătorul Svetkavitsa se întorcea, Radoslav Georgiev a întors mingea dintr-o lovitură liberă directă și a soluționat în cele din urmă disputa - 3: 2.