Elitsa Kostova nu și-a putut repeta jocul de ieri și nu a participat la meciul din play-off din turul doi al turneului de lut de la Fersmold (Germania), care are un fond de premii de 60 de mii de dolari.

meci

Andy Murray speră să joace din nou single în sezonul viitor pe argilă în Europa

Scoțienii vor fi supuși unui program special de condiționare în următoarele săptămâni

Ploaia a întrerupt ieri meciul lui Kostova împotriva lui №7 în schema Irina Maria Bara (România) cu un scor de 4-6, 6-3. Astăzi cei doi au jucat aproximativ 30 de minute și de aceea Bara a transformat covrigul lui Kostova în al treilea set decisiv.

Cu victoria ei în finala 1/16 împotriva germanei Katarina Gerlach, Kostova a câștigat 8 puncte pentru clasamentul mondial și a adăugat 935 de dolari în contul său bancar. Victoria Tomova, care a pierdut în fața brazilianului Teliana Pereira în prima rundă, a participat și ea la același turneu.