Sănătate
    • Spune-i medicului
    • Forta vietii
    • Club 100

Căpitanul Bulgariei Ivelin Popov a câștigat derby-ul orașului pentru "Kuban" împotriva lui "Krasnodar" cu un gol și o asistență pentru 2: 1. În minutul 63, Popeto l-a condus cu capul pe Gheorghe Bucur, care a deschis oaspeților simbolici. În minutul 91, Popov și Cisse au făcut un contraatac model, finalizat de bulgar pentru 2: 0. În minutul 93, Gow a returnat un gol pentru Krasnodar, dar târziu.

este

Și Ivelin Popov s-a dezbrăcat până la brâu în fața unui imens banner cu fanii „Kuban”, pentru care este în mod evident regele Krasnodarului.

„Sunt doar fericit că oamenii mă iubesc. Dar ei mă plac nu pentru că sunt drăguț, ci pentru că sunt pe teren. Nu voi uita un alt banner pe care mi l-au ridicat. Ultimul meci din victoria noastră asupra lui „Anzhi”, la două zile după ziua mea de naștere în tribune, a ridicat No Popov, no party („Fără Popov nu există petrecere” - b.a.). Cu acest gest, m-au apucat încă o dată și m-au bucurat că îmi fac treaba ", a declarat Ivelin Popov pentru 24 Chasa.

După ce a marcat Kuban pentru prima dată în Europa și a marcat primele goluri pentru echipă la turneele europene, ieri Popeto a marcat primul său gol al sezonului în Rusia. Dar asistența lui a fost a șaptea. Și el se află pe locul doi în golurile de gol împreună cu Andrei Arshavin de la Zenit. Doar coechipierul său Danny are 9 ani. „Sinceră să fiu, am fost mai mulțumit de asistență. Chiar și atunci când nu punctez, dar câștigăm - sărbătoresc. Îi poți întreba pe colegii mei din echipa națională, din Litex și din Turcia. Sunt jucător de echipă ”, a adăugat Popov.

De asemenea, el a comentat șederea lui Lubo Penev în calitate de antrenor național al Bulgariei. După meciul cu Cehia, l-am întrebat: „Antrenor, vei rămâne?” El a răspuns: „Nu-ți face griji, vom purta discuții”. Dar avea o dorință. Cu toții am vrut să rămână. Împotriva Republicii Cehe la 0: 1 30.000 de oameni i-au scandat numele. Aceasta este cea mai mare victorie a lui Lyuboslav Penev ”, a spus căpitanul echipei noastre naționale.