învins

Echipa Lokomotiv (Plovdiv) sub 17 ani a obținut o victorie convingătoare asupra Mării Negre (Varna) într-un meci din Elite Group-East. Băieții lui Marcho Dafchev au arătat un joc foarte puternic și s-au impus în fața „marinarilor” cu 4: 1.

La pauză, ambele echipe s-au retras la pauză la 1-0 în favoarea „alb-negrilor”. În primele minute ale reprizei a doua Lokomotiv a preluat conducerea pentru 2: 0, dar oaspeții au reușit să întoarcă un gol pentru 2: 1. Absolvenții lui Marcho Dafchev au apăsat din nou pe adversar și cu două atacuri asupra manualului au format ultimul 4: 1.

Obiectivele pentru Lokomotiv au fost opera lui Ivan Uzunov, Martin Ivanov și Kristian Cholakov (2).

Echipa lui Lokomotiv (Plovdiv) sub 15 ani a suferit o înfrângere pe teren propriu de Marea Neagră într-un meci din Elite Group-East. „Albii și negrii” au pierdut cu 1: 3 în fața „marinarilor”

După 20 de minute de joc, oaspeții au reușit să ia conducerea cu 0 - 1. Din nou în același timp, dar în a doua repriză, Marea Neagră a marcat un al doilea gol. Lokomotiv a redat intriga în meci prin Ivan Sulev, care a fost corect pentru 1: 2, dar Varna în contraatac a marcat pentru 1: 3 final.