bere

Blago Georgiev a marcat singurul gol pentru Bulgaria.

Serbia a învins Bulgaria cu 6-1 într-un meci de control disputat pe stadionul Partizan. Vecinii noștri occidentali nu au reușit să ne învingă cu un rezultat de două cifre, după două penalty-uri ratate de Milosevic și două bare în a doua jumătate a meciului.

Golurile gazdelor au fost marcate de Jovanovic și Milosevic de două ori în prima repriză și Milias și Lazovic după pauză. Blago Georgiev dintr-un fault a fost corect pentru echipa noastră.

Înainte de începerea întâlnirii, lucrurile nu prevesteau un astfel de sfârșit de coșmar. Savo Milosevic sârbesc beneficiază după 102 jocuri jucate cu tricoul Serbiei.

Fotbalistul a fost premiat de jucătoarea de tenis Ana Ivanovic. Borislav Mihailov a sărbătorit și sărbătoarea atacantului legendar.

Duelul a început mai mult decât tragic pentru al nostru. După mai multe poziții în fața porții bulgare în minutul 5, Jovanovic a fost împiedicat pentru un penalty. Verdictul a fost ușor exagerat. Jubilee Milosevic a stat în spatele mingii, dar a ratat.

În minutul 10, Jovanovic a deschis scorul. După un gol, vecinii noștri occidentali au ratat un nou penalty. Milosevic a pierdut din nou disputa cu Petkov.

Echipa noastră națională a ajuns fericit la egalizare. Georgiev a executat într-un mod minunat o lovitură liberă directă și a făcut 1: 1. Aceasta a fost cea mai recentă veste bună pentru echipa națională.

Dimitar Berbatov a părăsit meciul accidentat în minutul 30. Până la sfârșitul reprizei a existat o singură echipă pe teren. Cu golurile lui Jovanovic și cele două ale lui Milosevic, cifrele au atins proporții alarmante.

În pauză, selectorul „tricolorilor” Plamen Markov a încercat să schimbe cursul evenimentelor. Yanev, Manolev și Kotev au apărut în joc. Cu toate acestea, repriza nu a diferit de cea anterioară.

Serbia a mai marcat două goluri, marcate de Milijas și Lazovic. În plus față de cele două lovituri, gazdele au lovit două grinzi. Spre sfârșitul reprizei, vecinii noștri din vest și-au redus cifrele de afaceri, dar în ciuda situației, rezultatul nostru nu a fost schimbat.

Pierderea, deși controlată, se încadrează într-una dintre cele mai rușinoase din averea echipei naționale. Alte meciuri „memorabile” sunt în contul acestei generații. Pierderea din Cehia cu 6: 0 și înfrângerea din Suedia cu 5: 0.