messi

În timp ce căpitanul lui Botev (Plovdiv) Todor Nedelev plângea cu privire la penalizarea ratată în pierderea de 0: 2 în fața „Lautei”, miracolul tadjic Parvizdjon Umarbaev se pregătea să preia cluburile de noapte cu colegii săi și a făcut-o.

Nedelev a ratat în minutul 74 cu un scor de 0: 2, întrucât gardianul gazdelor El Harubi a simțit cornerul și a înscris. Imediat după semnalul ultimului judecător, lacrimi de furie curgeau din ochii lui Nedelev.

„A fost 2-0, am încercat, păcat că am ratat penalty-ul, dacă am fi marcat, mai erau 20 de minute. Îmi pare rău, îmi cer scuze băieților. Cred că a fost un meci egal, Lokomotiv a marcat și a câștigat. Poate că ne-au surprins cu tânărul băiat pe care l-au eliberat. Felicitări pentru această decizie, nu cred că a ieșit prost. Nu ne-a surprins nimic altceva. Odată ce am căzut, nu i-am recunoscut și nu ne-am jucat corect.

Am ales imediat colțul, dar portarul a simțit-o. Îmi cer scuze fanilor pentru punctele pierdute și penalizarea ratată. Sper că ne vor sprijini din nou în următorul meci ", a spus printre lacrimi mijlocașul de 23 de ani.

După ce a trumpat personalul antrenor cu minunatul său obiectiv pe distanță lungă, Tajik Messi și-a trimis coechipierii și prietenii la clubul „Spirit”. Au concurat pentru a-l lăuda pentru cel mai frumos gol de la începutul campionatului.