Antrenorul CSKA-Sofia, Milos Kruscic, s-a declarat mulțumit de tabăra roșilor din Spania și de ultimul meci împotriva lui Jablonec, deși a fost pierdut cu 0-2.

demisie

De asemenea, specialistul a recunoscut că este concentrat pe deplin asupra muncii sale în domeniu și nu vrea să se gândească sau să vorbească despre plecare, având în vedere rezultatele slabe la antrenament.

„Nu sunt doar mulțumit de rezultat, dar astăzi lucrurile pozitive au fost mai multe. Sunt mulțumit de reacția jucătorilor, am alergat foarte mult. Ne-a lipsit un pic de noroc în prima repriză. Au marcat un gol în prima poziție statică, apoi ne-au prins pe contraatac. Au fost mai multe lucruri pozitive astăzi. Am fost puțin ghinioniști și a trebuit să facem câteva lucruri în atac, dar acest meci ne dă pozitive.

Am pierdut, dar astăzi am fost compacti, cu mișcare și reacție bună. Jucătorii au dat tot ce au putut. Au arătat că pot dura 90 de minute.

Rezultatele nu au fost la nivelul dorit de noi. Dar pot spune că am făcut o pregătire puternică. Am avut meciuri la fiecare trei zile și am muncit din greu între ele. Acest lucru a afectat rezultatele. Nu eram proaspeți. Sunt fericit cu băieții. Toată lumea a dat tot ce a putut. Mai avem două săptămâni de lucru. Să fim mai rapizi în atac.

Astăzi am avut două-trei momente bune. Ar fi putut să ne dea o pedeapsă. Dar am avut ghinion. Vom munci și mai mult în atac. La sfârșitul jumătății de sezon am marcat multe goluri, acum suntem puțin grei, dar vom munci ", a spus Kruscic.

A urmat o întrebare dacă nu era îngrijorat de nemulțumirea fanilor pentru postul său din cauza rezultatelor slabe ale CSKA-Sofia în Spania, specialistul a spus:

„Lucrez profesional. Mă gândesc la modul de pregătire a echipei tactică și fizică. Nu vreau să mă gândesc la astfel de lucruri. Nu vreau să vorbesc despre acest subiect, nu este un subiect pentru mine ".