• DirTV

lilieci

Liliecii au spus jocului lui Real, primele bătăi de cap pentru Zizu

Valencia ar fi putut câștiga mult mai convingător

Real Madridul lui Zinedine Zidane a aterizat după două victorii consecutive sub noua sa conducere în Liga spaniolă.

Valencia a învins campionii europeni cu 2-1 la Mestaya după o performanță foarte convingătoare, mai ales în a doua repriză.

„Liliecii” au condus contrar logicii jocului în minutul 35 cu un șut precis al lui Gonzalo Guedes.

Real a fost relativ bun în prima repriză, dar a fost complet depășit în a doua.

Gazdele au făcut atacuri periculoase unul după altul și au ratat situații avantajoase, dar în minutul 83 au atins râvnitul al doilea gol.

Ezekiel Garay s-a ridicat după o centrare dintr-un corner a lui Danny Parejo și a înscris pentru 2: 0.

Penalty-ul pentru Sergio Ramos a fost anulat de arbitru pentru că fundașul era în ambuscadă.

Cu toate acestea, în minutul 93 Karim Benzema a marcat pentru „baletul alb”, dar prea puțin și prea târziu.

Astfel, Real rămâne pe locul trei cu un activ de 53 de puncte. Valencia este a cincea cu 46.