Marea Neagră a pierdut cu 1: 3 în fața Alexandriei ucrainene în primul control al taberei de antrenament din Turcia. Duelul a fost jucat pe una dintre terenurile complexului Gold City din Alanya și a constat din patru părți de câte 30 de minute fiecare.

marea

Ilian Iliev a pariat pe Miodrag Mitrovic la ușă, iar în fața lui în centrul apărării s-au asociat Daniel Dimov și Stefan Stanchev. Viktor Popov a fost în partea dreaptă, iar Tsvetomir Panov, în stânga. Patrick Andrade și Mehdi Bukasi au operat în mijlocul terenului, iar Martin Minchev a început pe aripa stângă. În dreapta era pilotul de testare Gabriel Leite, în vârful atacului - Matthias Courier, iar în spatele lui era Ilian Iliev Jr.

Martin Kamburov a adus victoria lui Beroe împotriva lui Sepsi

Golul unui penalty a căzut cu puțin timp înainte de pauză

Din diverse motive, Ivan Dyulgerov, Lachezar Yordanov, Miroslav Mirchev, Rodrigo Enrique au ratat meciul.

În prima repriză, echipa bulgară a creat mai multe ocazii bune care aproape au dus la un gol. La începutul reprizei secunde, Victor Popov și Martin Minchev au jucat bine mingea pe flanc, acesta din urmă fiind centrat în suprafața de pedeapsă, unde Denislav Angelov a înscris cu un picior pentru 1: 0. Puțin mai târziu, Marea Neagră a trebuit să facă o schimbare forțată. Când au centrat în zona de pedeapsă, Tsvetomir Panov și un fotbalist din Alexandria s-au lovit în cap și Fahd Aktau a trebuit să-l înlocuiască pe Panov.

La începutul reprizei a doua Ilian Iliev a lansat o echipă complet nouă. Mehdi Bukasi, Fahd Aktau și Denislav Angelov au rămas pe teren. Ceilalți care au apărut pe teren au fost Ivan Dichevski, Stefan Stanchev, Dimitrios Hantakias, Dani Kiki, Velislav Vassilev, Yordan Radev, Vasil Panayotov și Ismail Isa.

Cu toate acestea, bulgarii au reușit să își mărească din nou conducerea. În ultima parte, ucrainenii au marcat toate cele trei goluri. Ustiminko a marcat pentru 1: 1 în minutul 98 după o centrare dintr-un corner. Mingea a dobândit o traiectorie ciudată din cauza vântului puternic, care a afectat intervenția lui Ivan Dichevski.

După o centrare dintr-un fault în minutul 103, Ustiminko a reușit din nou să prindă mingea și să o trimită în plasă pentru 1: 2. În minutul 105, Danny Kiki a fost dat afară pentru un fault dur. Trei minute mai târziu, Chastal a marcat cu o lovitură de cap pentru 1: 3. În minutul 113 s-a făcut o a doua schimbare forțată pentru Marea Neagră. Velislav Vassilev a ieșit și a fost înlocuit de Gabriel.