jumătatea

Într-un meci cheie din etapa a 17-a a Ligii de fotbal din sud-vest, liderul în clasamentul temporar „Marek” a terminat 1: 1 ca invitat al „Vihren”/Sandanski /., Deoarece aveau un avantaj în înălțime. Dupnița a ținut mingea contraatacuri rapide mai lungi, organizate pe flancuri cu mingi pe sol.

În minutul 37 în 10 secunde, „Vihren” a ratat două sute la sută de goluri: mai întâi o lovitură de cap a lui Atanas Chipilov s-a întâlnit cu bara transversală, urmată de o lovitură de cap a lui Alexander Yakimov, dar portarul lui „Marek” Plamen Mladenov cu un reflex excelent ușa uscată.

Deși Vihren a avut un avantaj teritorial, Marek a deschis scorul în minutul 60. Hristo Kaimakanski s-a rupt de la stânga, l-a găsit pe Dimitar Pantaleev, care a controlat rapid mingea și cu un șut solid în colțul îndepărtat nu i-a lăsat nicio șansă portarului „Vihren” Dimitar Pangev. În minutul 70 Sandanski a reușit să egaleze dintr-un penalty prin Nikola Georgiev. Arbitrul șef Nikola Popov a acordat lovitura de pedeapsă pentru că l-a jucat pe George Nikolov cu mâna în zona de pedeapsă.

Portarul Marek Plamen Mladenov, care a fost cu siguranță un jucător al meciului, în minutul 80, cu o agilitate uimitoare, a salvat de la o distanță foarte apropiată o lovitură a rezervei lui "Vihren" Milen Zlatkov.

După meciurile din această ultimă etapă a jumătății a 17-a de toamnă din Liga de fotbal din sud-vest, „Marek” și-a păstrat primul loc în clasament cu un avantaj de 39 de puncte și o diferență de goluri mai bună decât următoarea echipă a „Belasitsa”/Petrich /. FC Kyustendil cu 38 de volume, Vihren este pe locul patru cu 37.

Ascultați reacțiile după meciul antrenorului principal al "Vihren" Zdravko Lazarov și al președintelui "Marek" Tsvetan Vidinski