pentru

Noul venit Khimki l-a învins pe Krasnodar cu 1-0 și a continuat să urce în clasamentul RPL. Al treilea succes consecutiv a mutat echipa din suburbiile Moscovei pe locul 11 ​​cu 18 puncte. Bulls au suferit a patra pierdere în ultimele cinci jocuri și sunt pe locul 9.

Acum câteva zile, echipa lui Murad Musaev a pierdut dramatic în fața Sevilla în Liga Campionilor, iar astăzi a jucat mult mai slab împotriva lui Khimki și a arătat că nu știe să facă față calendarului aglomerat.

Unii dintre principalii jucători au primit o pauză, iar supleanții lor au fost total dezamăgiți.
Krasnodar a avut un avantaj imens în posesia mingii, dar pozițiile clare în fața porții lui Ilya Lantratov nu au fost multe. Până la pauză, Marcus Berg a tras de două ori inexact din poziții bune, iar veteranul Denis Glushakov nu a reușit să-i dea un avans lui Khimki.

La pauză, Musaev l-a înlocuit pe Tony Vilena cu Christopher Olson, dar acest lucru nu a făcut jocul oaspeților mai divers. Cu toate acestea, suedezul ar fi putut înscrie în minutul 64 după centrarea lui Wanderson, dar a trimis mingea în afara terenului.
Puțin mai târziu, Glushakov a centrat dintr-un corner și Mohamed Konate a marcat singurul gol din meci cu o lovitură de cap. Atacantul de pe Coasta de Fildeș a marcat pentru prima dată în acest sezon.

În ultimele minute, Vladimir Dyadyun a risipit o șansă excelentă de a înscrie un al doilea gol pentru Khimki, iar antrenorul lui Krasnodar a fost expediat pentru dispută cu arbitrul Serghei Ivanov.