Rangers a câștigat ca oaspete cu 2: 0 față de Celtic în marele derby al Scoției pentru a doua oară la rând și are deja un avans de 4 puncte în fruntea clasamentului. Echipa lui Steven Gerrard a învins Celtic Park după două goluri ale fundașului Connor Goldson. Fundașul a deschis scorul în minutul al nouălea și a marcat din nou în minutul 54 pentru a aduce cele trei puncte pentru „albaștri”.

doua

Căpitanul Rangers, James Tavernier, centrează dintr-un fault în minutul nou și după o lovitură de cap a lui Goldson, rezultatul a fost deschis. Echipa lui Neil Lennon a încercat să răspundă, dar fără a amenința ușa vizitatorilor. Atacurile adversarului păreau mult mai periculoase.

O combinație excelentă între Arfield, Camara și Morelos pe marginea suprafeței de pedeapsă a dus la al doilea gol în minutul 54. Morelos a centrat, iar Goldson a fost din nou golgheterul. Până la final, Rangers nu a reușit să câștige cu un rezultat mai expresiv.