stoyko

Sursa: Anton Uzunov

Clubul rus de elită Rubin (Kazan) a renunțat la intenția de a-l atrage pe atacantul CSKA Stoyko Sakaliev din cauza prețului ridicat pe care l-au stabilit de conducerea „Armatei”.

Rușii au vrut să-l ia pe Sakaliev, deoarece li s-a prezentat ca un jucător nestandard.

„CSKA a cerut 300 de mii de euro, dar șefii ruși au crezut că este prea mult”, a comentat un mediator în acord.

Rușii au crezut că suma este mare pentru un fotbalist care nu apăruse pe teren în ultimul an.

Un bărbat al clubului rus a urmărit ieri meciul turneului Intertoto dintre Marea Neagră și Sampdoria, care s-a încheiat cu 0: 1. Interesul lor preliminar a fost în Petar Kostadinov și Daniel Georgiev, dar primul a apărut pe teren doar în ultimele 11 minute.

Rubin trebuie urgent să intensifice atacul, deoarece doar ultimele 4 echipe din Premier League rusă au marcat mai puține goluri decât ele.

Aseară Rubin a mai jucat la turneul Intertoto și a pierdut primul meci împotriva Rapidului (Viena) cu 1: 3, după ce doi jucători ai echipei ruse au fost expulzați în a doua repriză.