• Sporturi acvatice
  • /
  • Selectat
  • /
  • Studenți NFSG cu titluri și medalii din competiția de înot pentru „Cupa Sofia” (FOTOGRAFII)

Postat de denitsa_insport pe 24 februarie 2017

Elevii Școlii Naționale de Finanțe și Economie (NFSG) au câștigat titluri, medalii și clasamente de premii în competiția de înot pentru Cupa Sofia. Competiția a avut loc la piscina Madara din Sofia.

studenți

Fetele Niya Zlatkova, Kosara Petrova, Adelina Alexandrova și Melanie Malinova au câștigat titlul pe echipe la clasele 8-10 fete.

Kosara Petrova a câștigat și aurul la 50 m bras. Nikola Kolev a câștigat o medalie de argint la 100 m bras.

Medaliile de bronz au revenit lui Kosara Petrova la 50 m fluture, Niya Zlatkova la 50 m spate, precum și Kosara Petrova, Niya Zlatkova, Kaloyan Gurinov și Rayko Karagiozov în ștafeta de ștafetă la 4x50 m garduri.

Două locuri patru au fost obținute de Adelina Alexandrova la 50 m bras și Niya Zlatkova la 50 m bras. O altă clasare a premiilor a fost înregistrată de Adelina Alexandrova - a șasea la 50 m spate.