FC Izvor a salutat echipa Montanei în finala 1/16 a turneului Cupei Bulgariei. Meciul s-a jucat pe terenul din satul Dimitrovgrad Gorski Izvor în această după-amiază. Meciul s-a încheiat cu un scor de 1: 2.

renunțat

Prima repriză a fost egală și nu era clar că o echipă a jucat în Liga a treia de sud-est, iar cealaltă în grupa de elită „A”.

Niciun gol nu a fost marcat în prima repriză și astfel jucătorii s-au retras la pauză. În pauză, ambii antrenori au făcut schimbări în formațiile lor. Rezultatul nu este târziu. La câteva minute după reluarea jocului, oaspeților li s-a acordat dreptul de a penaliza. Veteranul Nedyalko Hubenov a jucat cu mâna în propria suprafață de penalizare, iar arbitrul șef a decis o încălcare. Nikolay Tsvetkov a tras cu precizie și a dat un avans pentru Montana.

Gazdele au încercat să egaleze și în cele din urmă au reușit. În minutul 78, Angel Yankov a făcut scorul 1: 1 după un contraatac. Meciul urma să se facă în prelungiri, când oaspeții au ajuns încă la victorie. În timpul adăugat, Toni Tasev a tras exact dintr-o lovitură liberă directă, aducând succes echipei sale și plasând „Montana” în optimile de finală ale turneului.