spart

Manchester United a obținut victoria minimă cu 1: 0 asupra Rostov continuă în sferturile de finală ale Ligii Europa. Diavolii roșii au avut un avantaj complet pe tot parcursul meciului de la Old Trafford, dar au făcut câteva greșeli grave, iar Zlatan Ibrahimovic a lovit bara transversală.

Cu toate acestea, în minutul 71, Juan Mata a adus succes și astfel, cu un scor total de 2: 1 United s-a calificat pentru următoarea fază a turneului. Mkhitaryan a scăpat o minge ascuțită în suprafața de pedeapsă, unde Ibrahimovic a continuat-o strălucit cu un toc pentru Mata, care a întins strâns plasa pentru 1: 0.

Vestea proastă pentru managerul Jose Mourinho este că, la scurt timp după pauză, Paul Pogba a fost înlocuit cu forța din cauza accidentării și va rata următoarele meciuri ale United și ale naționalei franceze. Pe lângă el, olandezul Daily Blind a plecat cu o accidentare.

Rezultatele: Besiktas - Olympiacos 4: 1, Krasnodar - Celta 0: 2, Genk - Gent 1: 1, Ajax - FC Copenhaga 2: 0, Anderlecht - APOEL 1: 0 (Zhivko Milanov a jucat un meci întreg, dar echipa sa a renunțat), Borussia M`Gladbach - Schalke 04 2: 2, Manchester United - Rostov 1: 0, Roma - Lyon 2: 1.

Iată toți sfertii de finală din Europa League: Celta, Manchester United, Genk, Anderlecht, Besiktas, Schalke 04, Ajax, Lyon. Tragerea la sorți pentru sferturile de finală va fi extrasă astăzi.