„Levski” a căzut 0: 2 de la „Legia” (Varșovia). Jucătorii lui Georgi Ivanov-Gonzo au fost urmăriți de fostul lider „albastru” și actualul antrenor al echipei naționale Stanimir Stoilov. Levski putea să-i învingă pe polonezii puternici, dar erau disperați de Muha - portarul lor. În minutul 4 Bardon l-a adus singur pe Miro Antonov împotriva gardianului, dar acesta din urmă a salvat, iar adăugarea lui Sasho Alexandrov a ieșit. În minutul 9 Joazinho a lovit bara transversală. În minutul 14, șutul său a ricoșat din piciorul unui fundaș și a lovit din nou transversala. În minutul 19, Muha a reușit un șut frumos al lui Telkiyski. puțin mai târziu, Winnie a fost rănit la glezna dreaptă și la stânga. În minutul 41, Sarmov a tras puternic de la 30 de metri, dar Muha a ucis din nou, deși cu dificultate. Câteva secunde mai târziu, el a reflectat o lovitură pentru Krivia în prima repriză, cu un avantaj total al bulgarilor.

această lume

În minutul 62, Gosho Hristov a fost scos de Alexandrov singur, dar Muha l-a depășit. În minutul 79, Georgi Petkov l-a faultat pe Gzhelak - un penalty pentru „Legia”, în ciuda pretențiilor că ar fi existat o ambuscadă. Remarcă Ivanski. A urmat faultul lui Minev împotriva lui Shahalovski - un al doilea penalty și un al doilea gol al lui Ivanski. În minutul 85 arbitrul a anulat un gol al lui Gosho Hristov. Tasevski a fost de asemenea obligat să plece după un fault împotriva lui.

Astfel, „blues” au două victorii - 5: 0 peste „Pribram” și 1: 0 peste „Dynamo” (Minsk), și două pierderi - 0: 3 de la „Sheriff” (Tiraspol) și 0: 2 de la „Legia ", de la controalele din Cipru până în prezent. (24 de ore)

Altele din sport

Jurnalistul sportiv Nikola Shentov a murit din cauza COVID-19

Un suflet luminos a părăsit această lume astăzi - jurnalistul sportiv Nikola Șentov, scrie Monitor. După o lungă bătălie cu complicațiile coronavirusului, a părăsit această lume

Proiect Red Flag pentru 120 de milioane de euro

Ministerul Sporturilor a investit 35.181.521 milioane BGN în infrastructura sportivă din Sofia. Pe Steagul Roșu va fi construită o sală multifuncțională cu o capacitate de 3.000 de persoane.

168 de ore: pensionarul McGregor revine la înfundarea botului

Irlandezul și-a schimbat jurământul că nu va mai lupta, atras de bani și faimă Un om lucrează din greu zeci de ani și dacă alunecă între necazurile vieții și bolile

„Spezia” l-a chinuit din nou pe „romi”, dar a căzut, un ajutor pentru Galabinov

„Spice” -ul lui Andrei Galabinov a fost din nou pe punctul de a dezamăgi „Roma”, dar a pierdut meciul din Serie A cu 3: 4 cu golul lui Lorenzo Pellegrini în timp adăugat. Roma a preluat conducerea cu golul lui Borja Mayoral în 17