asupra

Bayern (München) a câștigat în vizită la Khimki cu 80:77 (43:40), după ce a recuperat cu 22:33 în al doilea sfert.

Rușii au condus 77-76 cu două minute și jumătate înainte de final, dar nu au reușit să rețină, Nick-Weiler Bab a înscris patru lovituri de pedeapsă în ultimele 42 de secunde pentru a sigila succesul germanilor.

Wade Baldwin a fost cel mai bun pentru Bayern cu 19 puncte și 5 pase decisive.

Alexei Shved a fost din nou lider pentru ruși cu 20 de puncte, 9 pase decisive și 8 recuperări, iar Greg Monroe a adăugat 18 puncte, dar nu a reușit să egaleze cu sirena pentru Khimki cu un șut de la distanță.

CSKA Moscova (Rusia) - Olympiacos (Grecia) - 80:61

Barcelona conduce clasamentul cu 9 victorii și 2 înfrângeri, urmat de CSKA Moscova cu 9/3, Bayern München cu 8/4, Valencia cu 7/4, Real Madrid cu 7/5, Zenit cu 6/3, Olympia Milano cu 6/4, Țara Bascilor cu 6/5 și altele.