black

Marea Neagră BASK (Varna) a suferit o altă pierdere grea într-un meci din etapa a 17-a din Super League. Marek Union-Ivkoni a trebuit doar 80 de minute să înregistreze o victorie №8 în campionatul nostru de volei de elită. Echipa lui Naiden Naidenov a învins-o pe Varna cu 3: 0 (25:23, 25:19, 25:20) în fața publicului din Dupnița.

Baza victoriei a fost jocul bun de blocadă, din care au câștigat 11 puncte împotriva a doar 3 blocaje pentru Marea Neagră, a calculat BGvolleyball.com. Gazdele au arătat o recepție mai bună (55% -45%), atacul lor a fost și la nivel (68% -44%). Pe de altă parte, jucătorii lui Naiden Naidenov au făcut mai multe greșeli neprovocate (24-15) și au obținut mai puține puncte directe de serviciu (2-5).
Cel mai bun marcator pentru succesul lui Marek Union-Ivkoni a fost Okello Daudi cu 23 de puncte (3 blocuri, 80% eficiență în atac), iar Tsvetelin Tsvetanov a adăugat 15 puncte (2 blocuri, 50% recepție pozitivă, 54% eficiență în atac). Vangel Velinov a obținut 8 puncte (1 as, 43% întâmpinare pozitivă, 39% eficiență în atac) pentru Marea Neagră.
Gazdele ocupă a șaptea poziție cu 8 victorii, 9 pierderi și 22 de puncte, iar Marea Neagră BASK ocupă locul 10 cu 4 victorii, 11 pierderi, 13 puncte și două jocuri mai puțin. În următoarea rundă, pe 10 februarie (vineri), Marea Neagră BASK găzduiește Pirin (Razlog) la Varna.

Acțiune

CIO intenționează să vaccineze toți participanții la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Comitetul Olimpic Internațional (COI) intenționează să vaccineze împotriva coronavirusului toți sportivii care vor participa la Jocurile Olimpice de la Tokyo pentru a asigura desfășurarea Jocurilor, a raportat Daily Telegraph. Această idee este dezvoltată de COI în colaborare cu Organizația Mondială a Sănătății (OMS). Anterior, sa raportat că vaccinarea va fi.

„Marea Neagră” bate „Dobrogea” în control

Marea Neagră a înregistrat o a doua victorie la controalele antrenamentelor de iarnă. „Marinarii” lui Ilian Iliev au învins echipa Dobrogei cu 1: 0 pe stadionul din Albena. Singurul gol din meci a fost marcat de Ilian Iliev Jr. în minutul 71. În prima repriză nu au fost poziții de gol clare. În minutul 12, Ilian Iliev l-a găsit pe Denislav Angelov pe aripa stângă, a avansat și.

COI pregătește diverse scenarii pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo

Comitetul Olimpic Internațional (COI) pregătește mai multe scenarii care vor permite Jocurilor Olimpice de la Tokyo să aibă loc pe fundalul pandemiei de coronavirus. Acest lucru a fost declarat de președintele organizației Thomas Bach. Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de la Tokyo este programată pentru 23 iulie. Deținerea lor a fost amânată cu un an din cauza celei globale.

Marea Neagră joacă cu Dobrogea la Albena

Al doilea control al Mării Negre de la antrenamentele de iarnă va fi împotriva Dobrogei. Verificarea cu echipa diviziei a doua va fi sâmbătă, 23 ianuarie, la ora 13 la Albena. În urmă cu o săptămână, Varna a organizat un meci de luptă cu echipa Sozopolului, pe care l-au câștigat cu 4: 1. Astăzi.

„Marea Neagră” l-a luat pe mijlocașul spaniol

Marea Neagră a atras oficial prima adaos de iarnă. Este vorba despre spaniolul Pablo Alvarez Garcia, care a ajuns la „Ticha” la începutul antrenamentului de iarnă și a petrecut o perioadă de probă în echipa lui Ilian Iliev și a semnat astăzi un contract cu „marinarii”. Pablo Alvarez s-a născut pe 23 aprilie 1997 la Oviedo. Poziția sa principală pe teren este mijlocașul central. Înalt.

Victoria pentru Varna DKS

Jucătorii de volei de la Varna DKS au înregistrat o victorie împotriva echipei Lokomotiv SF, ca gazde. Varna a câștigat meciul cu un joc de 3-0, 25-23, 25-19, 25-19. A doua victorie pentru Varna DKS în campionat. Mâine este derby-ul local al orașului de la ora 16.00, când Perun se întâlnește cu Varna DKS în sala Liceului de Limbă I. Echipa lui Perun are 6 înfrângeri în 6 meciuri. Varna DKS a înregistrat.

Real M a pierdut în fața lui Alcoyano

Divizia a treia Alcoyano a făcut senzație în finala 1/16 a Cupei Regelui din Spania. Au eliminat echipa Real Madrid după prelungiri pe propriul stadion. În timpul regulat 1: 1, iar în prelungiri 2-1. Alcoyano a reușit cu un bărbat mai puțin. Golul pentru Madrid a fost marcat de Eder Militao la sfârșitul primei reprize. Zece minute.