Blago Georgiev a înregistrat o victorie în primul meci al carierei sale în grupa „B”, având grijă să o câștige singur.

victoria

Fosta echipă națională a început pentru Orenburg în meciul de acasă împotriva lui Tabov în prima rundă a diviziei 1 a Rusiei (nivelul II al fotbalului local). Oaspeții au preluat conducerea cu 1: 0 după un gol al lui Alexander Gorbatyuk în minutul 6. Atacantul slovac Michal Durish a egalat 20 de minute mai târziu. Blago Georgiev a executat un penalty în minutul 36 pentru a aduce succes echipei sale la începutul campaniei.

Orenburg a renunțat la elita rusă după baraje împotriva SKA-Khabarovsk. Apoi Georgiev a părăsit echipa. După aceea, însă, s-a întors la el și a semnat un nou contract. Astfel, mijlocașul de 35 de ani nu joacă într-o divizie de elită pentru prima dată în carieră. Sezonul trecut a marcat 6 goluri pentru Orenburg - 3 din penalty-uri și lovituri libere directe.

Altele din fotbal

Nasiru Mohammed și-a redus salariul la 15.000 de euro

Fostul căpitan al echipei naționale a Ghana sub 17 ani Nasiru Mohamed și-a redus salariul pentru a rămâne în „Levski”, relatează exclusiv GHANASoccernet.com

Rezultatele etapei 16 în Bundesliga și clasament

Rezultate Cupa Spaniei și Supercupa

Ronaldo conduce 11: 3 la Messi în cartonașele roșii (Grafică)

Lionel Messi este amenințat cu un meci de 4-12 care ar putea să-l despartă de Barça după ce a fost expulzat în finala Supercupei Spaniei împotriva Athletic (Bilbao)